Zlepšený výkon

Junioři o víkendu odehráli po delší době dva zápasy na domácí palubovce. V sobotu porazili YDEA Kondor 100:71. V neděli prohráli nejtěsnějším rozdílem Slavoji Litoměřice 66:67.

Best Replica Watches

Sokol Pražský vs YDEA Kondor 100:71 (24:22, 51:35, 76:47)

V úvodu zápasu nás trochu svazovala nervozita. Postupem času jsme se však uklidnili. Opět jako v předešlých zápasech jsme nebyli tolik aktivní v obraně, a proto s námi soupeř držel krok. Ve druhé čtvrtině jsme začali bránit agresivně a soupeře jsme nutili k chybám, které jsme trestali z rychlých protiútoků. Díky tomu jsme začali hrát i uvolněji v útoku a po dlouhé době se v naší hře na útočné polovině objevil pohyb. V druhém poločase jsme hlavně nechtěli usnout na vavřínech. Pokračovali jsme tak v aktivní hře a soupeř začal postupně odpadat. Poslední čtvrtina se jen dohrávala. My jsme si po skončení zápasu po dlouhé době mohli připsat vítězství a zažívat tak pocity, které jsme dlouho necítili.

Statistiky z utkání SP vs YDEA

Sokol Pražský vs Slavoj Litoměřice 66:67 (24:13, 38:32, 54:53)

V neděli nás čekal Slavoj. Do zápasu jsme doslova vlétli a ve čtvrté minutě jsme vedli 10:0. Soupeř se ale oklepal a po našich zbytečných chybách skóre vyrovnal. Přesto jsme opět poctivou hrou a pohybem v útoku získali první čtvrtinu ve svůj prospěch. V první půlce druhé čtvrtiny byl soupeř opět v útlumu. Místo abychom soupeři odskočili o dvacet bodů, tak jsme neproměnili jasné zakončení v rychlém protiútoku a soupeř se následnou šňůrou 11:2 vrátil do zápasu. Ve třetí čtvrtině se soupeř k nám pomalu dotahoval a na nás se začala objevovat nervozita. Soupeř se zároveň závěrečnou trojkou ve čtvrtině dotáhl na jeden bod. Úvod a první polovinu poslední čtvrtiny jsme mentálně nezvládli a propadli. Nekoncentrovaností v obraně a naším špatným zakončením v útoku se soupeř dostal do vedení o několik bodů a my začali zmatkovat. Místo abychom trestali fauly soupeře koši s faulem nebo aspoň úspěšnými trestnými hody, tak jsme nebyli schopni skórovat. Oklepali jsme až 3 minuty před koncem, ale to při naší střelecké úspěšnosti bylo už pozdě. Nepředvedli jsme vůbec špatný výkon, ale bohužel naše trestné hody 33/16 (48%) a mentální výpadek nás připravily o důležité vítězství.

Statistiky z utkání SP vs Slavoj

Víkend jsme tedy zakončili s bilancí 1:1. Je to pro nás samozřejmě velké zklamání, protože jsme doufali v obě vítězství, která by nám hodně nejen psychicky pomohla.

Bohužel nás ještě stále limituje naše pochroumaná mentální odolnost a koncentrace (trestné hody nejsou o ničem jiném než o hlavě!)

Na druhou stranu je potřeba, aby si hráči uvědomili a cítili, že jsme konečně předvedli výkony, za které se určitě nemusíme stydět. Herní projev družstva se o víkendu hodně zlepšil, a že se snad konečně odrážíme tím správným směrem! To by pro nás z víkendu mělo být to nejdůležitější!!!