Další odehraný víkend vítezství pro U17 nepřinesl

O víkendu nás čekali dva velice těžké zápasy s týmy z horní poloviny tabulky a to USK Praha a Sokol Sršni Písek. Bohužel jsem ani jeden ze zápasů nedovedli do vítězného konce.

Sokol Pražský : USK Praha 49:70

Zápas s USK jsme nezačali vůbec špatně. Kluci již před zápasem byli správně namotivováni a chtěli ukázat, že se se soupeřem můžeme rovnat. Bohužel neproměnění laciných šoupáků a otevřených střel nás stálo to, že nám soupeř začal postupně odskakovat. I přes bojovný výkon nás vždy když jsem se začali dotahovat srazily vlastní chyby. Neproměnění z pod koše, přešlapy při střele za 3body. Proti takto kvalitnímu soupeři se bohužel každá chyba počítá. I přes ne příliš pohledné utkání, jsme podali rozhodně lepší výkon než v předchozím kole proti BŠ Praha.

Sokol Pražský : Sokol Sršni Písek 87:98

V nedělním venkovním zápase jsme vyrazili do Písku. Od začátku zápasu jsme věděli že nás nebude čekat nic lehkého. Soupeř hraje po většinu zápasu zónový press, ze kterého přechází do zónové obrany, která je v této věkové kategorii velmi účiná avšak pro rozvoj hráče zcela nevhodná. I přesto jsme od začátku zápasu dokázali prosazovat především z dlouhé vzdálenosti. Bohužel jsme nerespektovali předzápasové pokyny, a tak jsme také dostávali jeden koš za druhým. Poločasové skóre 50:52 tomu důkazem. Ve třetí čtvrtině jsme začali lépe bránit a dokázali jsme se dostat do vedení 71:70. Bohužel vstup do poslední čtvrtiny se nám vůbec nepovedl. Ukvapenými střelami z dálky jsme dovolili soupeři zahrát 3 rychlé protiútoky a rázem jsme prohrávali 7bodů. Tato šnůra se stala klíčovou v zápase a my jsme již nenašli sílu odpovědět.

Za víkend by jsem chtěl hráče pochválit, i přes dvě prohry jsme byli soupeřům rovnocennými partnery, a hlavně naše hra se od minulého víkendu zlepšila. Doufejme, že naši zlepšenou hru předvedeme za 14dní proti Nymburku. V sobotu na domácí palubovce a v neděli v Nymburce.