Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

Debakl a zlepšený výkon proti favoritům

Junioři na své palubovce hostili favority extraligy pro letošní rok. Netradičně v úterý v předehrávaném utkání nastoupili proti lídrovi extraligové tabulky sršňům z Písku a po naprosto ostudném výkonu obdrželi debakl 48:133. V neděli po zlepšeném výkonu prohráli s druhým celkem tabulky 52:71.

Sokol Pražský vs Sokol Sršni Písek 48:133 (5:47, 28:74, 33:100)

První čtvrtinu jsme odehráli naprosto katastroficky! V útoku i v obraně jsme naprosto propadli a první úsek hry jsme tak prohráli v extralize juniorů naprosto nemyslitelným rozdílem 5:47! V druhé čtvrtině jsme aspoň trochu byli soupeři důstojným protivníkem. To ale bylo bohužel v tomto zápase vše. Druhý poločas jsme každou čtvrtinu prohráli opět rozdílem 20 bodů. Předvedli jsme ostudný výkon, za který jsme se poprávu museli stydět. Zarážející je fakt, že při takto velkém rozdílu soupeř za celý zápas střílel pouhých 9 trestných hodů a my měli JEN jedenáct týmových faulů. To jasně svědčí o našem zápasovém nastavení.Více nemá smysl tento zápas rozebírat..

Statistiky SP vs Písek

Sokol Pražský vs GBA Jindřichův Hradec 52:71 (12:19, 22:36, 37:54)

Do nedělního zápasu jsme nastupovali s cílem předvést výkon, za který se nebudeme muset stydět! Bohužel nám někteří hráči ze zdravotních důvodů ulehli, takže jsme do zápasu vstoupili jen v osmi zdravých hráčích. Od úvodu zápasu bylo na hráčích patrné, že si chtějí zlepšit reputaci. Zodpovědně jsme bránili a srdnatě jsme se prali se soupeřovými vyššími hráči na obranném doskoku. V útoku jsme bohužel zbytečně chybovali v jednoduchých zakončeních, přesto jsme s favoritem hráli vyrovnanou partii. V druhé čtvrtině nám soupeř začal odskakovat. Nám začal chybět pohyb v útoku a správná volba střel. V druhém poločasu nám soupeř odskočil až na rozdíl 20 bodů. My jsme však zabrali a stáhli jsme v polovině poslední čtvrtiny náskok na 14 bodů. Bohužel v závěru zápasu soupeř trefil dvě trojky a definitivně nám odskočil. Přesto jsme rádi, že jsme dokázali vyššího soupeře přeskákat na doskoku. Škoda jen našeho špatného procenta v zakončení za dva body. Kdybychom byli úspěšnější, měli jsme tentokrát na to hrát daleko vyrovnanější zápas. Nicméně za výkon v okleštěné sestavě se určitě nemusíme stydět!