Od -18 k +17 aneb U13 za sebou mají další hrací víkend

Během víkendu 8.-9. 2. hráči kategorie U13 sehráli další zápasy v Přeboru Prahy. V sobotu byly na programu zápasy se Spartou a Poděbrady v hale Na Třebešíně, v neděli pak s Poděbrady a Kladnem, tentokrát na domácí palubovce. Ze čtyř plánovaných utkání se nakonec realizovala jen tři, druhý zápas s Poděbrady neproběhl z důvodu nedostatku hráčů na straně soupeře. Klíčové pro nás bylo utkání se Spartou, která nás v předchozím duelu těsně přehrála. Hořká porážka nám ale dopomohla k uvědomění si našich kvalit a my se tak koncentrovali na nadcházející střet s vidinou vítězství.

Unique Watches

Sokol Pražský   vs.   BA Sparta Praha   41   :   57   (2:20, 17:39, 35:40)
Body hráčů: Tadeáš Maňák 9, Filip Svojtka 6, Vojtěch Jeřáb 6, Jan Delevič 5, Ondřej Simaichl 5, Cian Rubinos 4, Kristián Hager 2, Pavel Hájek 2,
Hráči zápasu dle trenérů 1. Tadeáš Maňák, 2. Cian Rubinos, 3. Ondřej Simaichl

Navzdory našim ambicím vstoupit do zápasu koncentrovaně jsme první čtvrtinu prohráli 2:20. Na vině byla útočná neproduktivita (neproměněné šestky a nájezdy) a především neschopnost ubránit 1 na 1. Druhá čtvrtina nabídla o poznání vyrovnanější hru, v níž jsme se začali prosazovat na útočné polovině a mírně zlepšili i obranu. Ve třetí části jsme se nadechli k velkému obratu a po celou dobu jednoznačně dominovali, jak výmluvně uvádí skóre 18:1 za čtvrtinu. Zdálo se, jako kdyby na hřiště nastoupil úplně jiný tým, byla to však tatáž sestava jako v první čtvrtině. Najednou jsme se vytasili s komplexní obranou (komunikace, slabá strana), z čehož jsme těžili rychlé protiútoky a i v postupném útoku jsme si jednoduchou, kolektivní hrou maximálně vyhověli. Vyrovnané skóre nás motivovalo k otočení zápasu v náš prospěch, v poslední části ovšem přemíra snahy vykrystalizovala v pokusy hráčů hrát tzv. na sebe a urvat pro svůj tým vítězství. Odklon od kolektivní hry se projevil v bodovém odskočení soupeře a nám se bohužel již nepodařilo situaci zvrátit. Pokud se ze zápasu poučíme a předvedeme příště konzistentnější výkony, bezpochyby máme vysokou šanci zvítězit.

Sokol Pražský   vs.   Basket Poděbrady   59   :   27   (10:2, 29:7, 49:18)
Body hráčů: Kristián Hager 10, Jan Delevič 8, Václav Nosek 8, Vojtěch Jeřáb 7, Cian Rubinos 6, Filip Svojtka 6, Jan Rakušan 4, David Malý 2, Filip Kikta 2, Juraj Polák 2, Pavel Hájek 2
Hráči zápasu dle trenérů: 1. Kristián Hager, 2. Filip Svojtka, 3. Václav Nosek

V druhém zápase jsme platili za favority, a přestože jsme jasně zvítězili, očekávání jsme nenaplnili. Na předzápasové poradě jsme si vytyčili jako hlavní cíl agresivní celoplošnou obranu, od níž se bude vše odvíjet. Vstup do zápasu byl naneštěstí opět rozpačitý. A nejen začátek, na celé hře se výrazně projevovala nekoncentrovanost. V průběhu zápasu jsme si chtěli vyzkoušet různé taktické varianty, pokulhávali jsme ale již v základních činnostech (dobrání hráčů, komunikace, obrana 1 na 1). Největším problémem nebylo neplnění pokynů, ale především absence snahy v obraně. Z obranné nedůslednosti plyne i poměrně nízký počet vstřelených bodů (vzhledem k soupeři). Jako pozitivum je nutné zohlednit hráčskou kreativitu projevující se kupříkladu efektivním „hoď a běž“.

classic watches

Sokol Pražský   vs.   BK Kladno   101  :   42   (27:15, 58:28, 79:34)
Body hráčů: Jan Delevič 16, Vojtěch Jeřáb 13, Cian Rubinos 9, Ondřej Simaichl 8, Pavel Hájek 8, Juraj Polák 7, Jan Rakušan 6, Filip Svojtka 5, Tadeáš Maňák 5, Ravi Khory 4, Filip Kykta 3, Kristián Hager 3,
Hráči zápasu dle trenérů: 1. Václav Nosek, 2. Tadeáš Maňák, 3. Pavel Hájek

Po sobotním odfláknutém výkonu v druhém utkání kluci nastoupili proti Kladnu s daleko větším entuziazmem. To se záhy promítlo do všech aspektů hry (především lepší obrana a rychlý přechod). I přes drobné výpadky si nedělní bodovou smršť užili jak diváci, tak i hráči, kteří měli ze zápasu zajisté lepší pocit než v sobotu. Třešničkou na dortu pak bylo pokoření stobodové hranice Honzou Delevičem v posledních vteřinách.