U15: Osudných 8 minut poslední čtvrtiny

O víkendu jsme odehráli další kolo žákovské ligy U15. Tentokrát náš čekal pouze jeden zápas, a to odveta s USK Praha. První utkání skončilo rozdílem 6 bodů v náš neprospěch, takže jsme měli soupeři co vracet.

USK Praha - Sokol Pražský 88:65 (23:23, 43:37, 62:57)

Do zápasu jsme dokázali vstoupit aktivně a bojovně, ale bohužel jen na útočné polovině. V obrané fázi se nám nedařilo dostat soupeře pod tlak a zamezit mu tak ve skórování, a proto skončila první čtvrtina vyrovnaným stavem 23:23. Druhá čtvrtina se nesla v podobném duchu jako ta první. I přes to, že se nám podařilo zlepšit výkon v obraně, projevila se na druhou stranu nízká úspěšnost v zakončení a také nízká aktivita směrem na koš. Po poločasové přestávce si to konečně ,,sedlo“ a kluci agresivní obranou po celém hřišti získali několik míčů, díky kterým jsme mohli jednoduše skórovat. To nás dostalo do hry a díky vysoké úspěšnosti především z čáry trestného hodu, jsme náskok soupeře stáhli na rozdíl jednoho koše. Poté však přišel obrovský propad. Od druhé minuty poslední čtvrtiny jako bychom přepnuli o dva až tři výkonnostní stupně dolu. Laciné ztráty a naprosté polevení koncentrace v obraně zapříčinilo, že jsme poslední osmiminutovku prohráli 24:4 a po konci zápasu tak svítilo na tabuli skóre 88:65.

Přes užší rotaci týmu způsobenou turnaji EYBL a jarními prázdninami, jsme předváděli dobrý výkon po 32 minut utkání. Avšak výpadek v poslední části je něco, co se nesmí opakovat, jestliže chceme takto vyrovnaná utkání dotáhnout do zdárného konce.

Do příštích zápasů máme tedy na čem pracovat!!!