EYBL turnaj v Maďarsku kategorie U16

Hráči kategorie U16 o prodlouženém víkendu absolvovali druhý turnaj evropské mládežnické basketbalové ligy (EYBL). Na turnaj odjížděli s velkým očekáváním a s cílem postoupit do dalšího play off turnaje. Bohužel však svými výkony tento cíl nenaplnili.

creative watches

KK Leone Ajdovscina vs Sokol Pražský 93:76

Po pěti hodinách cesty nás čekal první zápas. Chtěli jsme hrát rychle a agresivně. Bohužel opak byl pravdou. V obraně jsme velmi špatně řešili clony bez míče a dostávali jednoduché seběhy. Přechod do útoku byl pomalý a nebyli jsme si schopni poslat míč.  V třetím hracím období nám soupeř definitivně utekl. My jsme produkovali zbytečné ztráty, soupeř se několikrát trefil za tři body a bylo po zápase.

TJ Sokol Pražský vs Cluj Napoca 91:64

V druhém zápase jsme nastoupili proti rumunskému družstvu. Od úvodu jsme se prezentovali lepším výkonem než v utkání s Ajdovscinou. Snažili jsme se hrát rychle a především lépe bránit. Bohužel nás stále brzdily hloupé ztráty (jako ostatně na celém turnaji).Na začátku čtvrté čtvrtiny jsme začali soupeři odskakovat a Cluj začala ve hře ztrácet tempo. My jsme naopak pořádně zapnuli a kvalitní obranou a rychlými protiútoky jsme získali poslední čtvrtinu v poměru 35:14 a tím i celý zápas. Toto utkání jsme vyhráli i s 27 ztrátami!!!

TJ Sokol Pražský vs Zsiros Akademia Kobanya 61:86

V posledních dvou zápasech jsme věděli, že pokud chceme postoupit a důvěřovat jen svým výsledkům, tak musíme bezpodmínečně vyhrát. V následujícím zápase jsme nastoupili proti prvnímu celku aktuální tabulky a také dle našeho pohledu nejlepšímu družstvu naší skupiny. Soupeř se v předešlých zápasech prezentoval velmi dobrou střelba z větší vzdálenosti. Do utkání jsme vstupovali s cílem kromě dobré obrany jedna na jedna nedovolit lehké střely z delší vzdálenosti. Bohužel hned v prvních dvou útocích soupeře jsme toto pravidlo porušili a dostali dvě lehké trojky. Pak jsme se sice po time outu lehce oklepali, ale soupeř dál ukazoval svou kvalitu a my působili zakřiknutě. V poločasu jsme prohrávali o 18 bodů. Snažili jsme se v druhém poločasu zlepšit naši aktivitu, ale soupeř nás školil ve hře 1 na 1 a také na útočném doskoku. My jsme sklouzávali k individualistickému pojetí hry s velkým množstvím driblingu či zbrklými ztrátami. I když jsme věděli, že hrajeme tzv. "o vše", tak náš přístup tomu neodpovídal a velmi kvalitní soupeř nás jasně přehrál.

Debreceni Kosarlabda Akademia vs TJ Sokol Pražský 83:73

V posledním zápase jsme nastoupili proti maďarskému výběru z Debrecenu. Tentokrát jsme měli dobrý vstup a byl to soupeř, který první čtvrtinu tahal za kratší konec. V druhé čtvrtině se však rozehrál. My jsme naopak opět začali zmatkovat, špatně četli situace na hřišti a soupeř se dostal v poločasu před nás. Do druhého poločasu jsme vstoupili nabuzeně. Přesto opět hloupé ztráty a nedůslednost či zbrklost nás přibrzdily a soupeř tak po zásluze zvítězil.

Na turnaj jsme odjížděli s úplně jinými ambicemi a očekáváními než jsme finálně předvedli. Na druhou stranu věřím, že turnaj byl pro kluky velice prospěšný v tom, aby si určité věci uvědomili a začali na nich daleko více pracovat!