Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sokol Pražský vs BK Lokomotiva Plzeň

Datum a čas konání: 6.11.2020 19:30
Místo: Sokol pražský

Daniel Plášil o situaci v karanténě

Daniel Plášil o situaci v karanténě

Daniel Plášil, hráč staršího dorostu, nám poskytl rozhovor na téma současné situace. Jak trénoval, studoval a jak celou coronakrizi vidí?

Kde jsi trávil většinu času poté co byl vyhlášen nouzový stav a co bylo náplní tvých "volných dnů"?

Celou karanténu jsem trávil doma v Pelhřimově. Ze začátku to bylo zvláštní, ale postupem času už to bylo lepší a naučil jsem se si každý den nějak rozvrhnout, abych se nenudil. Nejčastěji jsem byl na zahradě a když nebylo hezké počasí, tak jsem doma posiloval a samozřejmě občas zahrál na xboxu.

Jak probíhala tvoje basketbalová příprava během karantény. Měli jsi nějaké plány nebo doporučení od trenérů ze Sokola?

Dostali jsme od kondičního trenéra plán s různými cviky. Jednalo se především o cviky s vlastní vahou a sprinty. Takže jsem čerpal z toho a také jsem si hledal nějaké cvičení na internetu. Nejvíce jsem trénoval venku na basketbalovém hřišti.

Mrzí tě, že sezóna byla ukončena předčasně nebo jsi naopak rád že byla ukončena dříve?

Určitě mě to mrzí z důvodu, že jsme nemohli odehrát všechny zápasy. Na druhou stranu si ale myslím, že po celé sezóně, která nám bohužel nevyšla podle našich představ, to bylo trochu i osvobození.

Jakým způsobem pokračuje tvé studium ve škole? Vyhovuje ti bezkontaktní výuka?

Měli jsme a pořád máme online hovory s učitely. Skoro každý den nám zasílají úkoly s termínem do kdy máme úkol poslat. Z nějakých předmětů už jsme i psali pár online testů. Tenhle způsob mi určitě vyhovuje mnohem více už jen z důvodu, že nemusím vstávat tak brzo.

Jaké největší negativum vnímáš v současné situaci?

Největší negativum pro mě určitě bylo, že nebylo možné trénovat v hale a ani se scházet se spoluhráči a kamarády. Jsem ale rád, že momentálně už zase trénujeme a je vidět, že to všem chybělo.

Dokážeš na druhou stranu najít nějaká pozitiva v současné situaci? Jak z hlediska basketbalu, tak i tvého osobního života?

Byl jsem rád, že jsem mohl strávit čas doma v Pelhřimově, jelikož přes rok jsem mnohem více v Praze a domu se zase tak často nedostanu, takže bylo fajn být takhle dlouho doma s rodinou. Taky bylo fajn, že člověk se mohl na chvíli zastavit a udělat věci na které by normálně nezbyl čas. Takže tuhle situaci nevidím jen negativně.

Jaké máš momentálně ambice?

Určitě se snažit co nejvíce posunout v individuálních činnostech, protože v sezóně na to není tolik času a teď je k tomu skvělá možnost. Na příští sezónu se osobně dost těším, protože to bude moje poslední sezóna v dorostu a doufám, že  budeme hrát dobrý basket a s tím podávat i dobré výsledky a splníme si cíl, který si na začátku sezóny určíme.

Diskuze

Tabulka

1. BK Levharti Chomutov 2 213:163 4
2. BK Lokomotiva Plzeň 2 190:161 4
3. Basketbal Polabí 3 265:312 4
4. Slavoj BK Litoměřice 2 155:145 3
5. Sokol Písek Sršni 1 112:73 2
6. USK Praha B 1 80:57 2
7. SK Slavia Praha 1 73:65 2
8. GBA Sojky Pelhřimov 2 158:191 2
9. Sokol Vyšehrad 2 132:169 2
10. Sokol Pražský 2 162:204 2

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 84203
Posledních 30 dnů: 1575 | Posledních 7 dnů: 132 | Poslední den: 24

© 2020 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne