Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sokol Vyšehrad vs Sokol Pražský

Datum a čas konání: 2.10.2020 19:00
Místo: Sokolovna Vyšehrad

První herní Test

První herní Test

 

Žáci U15 mají za sebou první herní test po letní přípravě. V Ostravě se účastnili turnaje Test cup. Odehráli pět zápasů ve čtyřech dnech. Všechny zápasy přesvědčivě vyhráli a po zásluze tak obsadili první místo v turnaji.

 

SP vs Basketpoint Frýdek Místek 117:22

Již do prvního utkání sezóny bohužel “zasáhl” aktuální problém společnosti - koronavirus. Měli jsme nastoupit proti kvalitnímu soupeři z Maďarska. Bohužel však soupeř z důvodu aktuální covidové situace nemohl přicestovat. Narychlo bylo proto na turnaj pozváno družstvo z Frýdku. My jsme do zápasu vstoupili zdravě nažhaveni a už v druhé minutě Kuba Křišťan se v rychlém protiútoku pokusil o smeč. Po cely zápas jsme se snažili o celoplošný tlak a rychlý přechod do útoku. Pro soupeře zápas skončil debaklem, my jsme se naopak mohli zdravě nakopnout k dalším zápasům.

 

SP vs BA Nymburk 103:62

Druhý zápas jsme odehráli proti soupeři, s kterým budeme za 14 dní zahajovat svou soutěž. Opět jsme chtěli do zápasu aktivně vlétnout. První poločas jsme odehráli ve svižném tempu a podržela nás i střelba za 3b. Postupem času jsme však povolili v koncentraci díky neproměněným “šoupákům” a přestali zodpovědně bránit. Soupeři jsme tak zbytečně dali šanci hrát s námi většinu druhého poločasu vyrovnanou hru.

 

SP vs BK Opava 91:63

Zápas s Opavou byl pro nás třetí zápas během 19 hodin a tento fyzický zápřah se na našich hráčích logicky projevil. Soupeř proto od úvodu hrál s námi vyrovnanou partii. My jsme v průběhu zápasu zmobilizovali naše síly a opět agresivní obranou a zrychlený přechodem do útoku jsme zápas rozhodli v náš prospěch.

 

SP vs Snakes Ostrava 93:70

Předposlední zápas jsme odehráli s domácím týmem. Ostrava se nás nezalekla a od úvodu se držela našeho tempa hry a předvedla velmi sympatický výkon. My jsme se trápili v postupném útoku, kde nám chyběla trpělivost a pohyb míče případně hráčů bez míče. Na koš jsme se častokrát dost nadřeli a spíše jsme nějak míč dotlačili do obroučky, než abychom jednoduše skórovali. Z kostrbatého útoku jsme si přenesli nervozitu i do obrany, v které soupeř často lehce skóroval. I tak jsme však mohli finálně opřít o naši silnou zbraň - rychlý protiútok a zápas jsme s přehledem vyhráli.

 

SP vs Inter Bratislava 88:56

Poslední zápas nám zároveň přinesl i finále dvou neporažených celků. Očekávali jsme top zápas, protože Inter se dlouhodobě prezentuje kvalitními výkony. Do utkání kluci vstoupili nažhaveně a ujali jsme se od úvodu vedení. Po celý zápas jsme velmi solidně bránili a Inter s tím měl problémy. V útoku jsme využívali hru 1 na 1 a práci na útočném doskoku. Opět jsme se ale prali s proměňováním jednoduchých košů a důsledností a zodpovědností při přihrávání. Soupeř v průběhu zápasu začal mentálně odpadat a my jsme ho dovedli do přesvědčivého vítězství v utkání i turnaji.

 

 

Výsledkově jsme tento první turnaj ovládli. Výsledky jsou však v tento okamžik naprosto nepodstatné. Důležité je, že jsme si ukázali jakým stylem hry se budeme chtít prezentovat a věřím, že to kluci pochopili. Objevilo se tam mnoho chyb. Víme, kde nás “tlačí bota” a máme na čem pracovat. S chutí a nadšeností kluků to ale jistě půjde! Těšíme se proto do další práce!

 

MAKEJ a ROZDEJ RADOST!

 

Diskuze

Tabulka

1. Slavoj BK Litoměřice 1 90:72 2
2. BK Lokomotiva Plzeň 1 89:75 2
3. Sokol Vyšehrad 1 75:89 1
4. GBA Sojky Pelhřimov 1 72:90 1
5. Sokol Pražský 0 0:0 0
6. Basketbal Polabí 0 0:0 0
7. Sokol Písek Sršni 0 0:0 0
8. USK Praha B 0 0:0 0
9. BK Levharti Chomutov 0 0:0 0
10. SK Slavia Praha 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 82500
Posledních 30 dnů: 2721 | Posledních 7 dnů: 534 | Poslední den: 132

© 2020 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne