Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sokol Vyšehrad vs Sokol Pražský

Datum a čas konání: 2.10.2020 19:00
Místo: Sokolovna Vyšehrad

14 dní porovnávání s elitou

14 dní porovnávání s elitou

Příprava U14 je za námi, během 14ti dnů jsme měli možnost porovnat své síly s tím nejlepším co v nás v republice je. Celkem 10 utkání, nám ukázalo že naše výkonnost stále stoupá ale máme před sebou velký kus práce.

Jestli chceme být nejlepší, musíme se měřit s těmi nejlepšími, ale hlavně učit od těch nejlepších a to byl cíl letošní přípravy U14. Celou sezónu se v přeboru točí neustále ty samé týmy a tak bylo hlavním cílem přípravy zjistit jak je na tom náš tým v porovnání s lídry jednotlivých krajů a kandidáty na republikové prvenství. Celkem jsme absolvovali dva turnaje a vložili jedno přátelské utkání.

přátelské utkání

Sokol Pražský - BK Brandýs n. L.

Na konci soustředění jsme odehráli první přípravné utkání s týmem z Brandýsa. Tento tým v minulé sezóně vybojoval postup na MČR, které se bohužel nekonalo. Utkání bylo od začátku velmi zběsilé a plné chyb. Hráči se snažili plnit nová pravidla, která jsme do hry přidali. Po velmi nevyrovnaném výkonu jsme se rozešli symbolickou remízou, jelikož se záměrně nezapisovali skóre.

 

EUROPE BASKETBALL TOURNAMENT 

Sokol Pražský - BK Pardubice

48:94

Tým Pardubic v loňské sezóně neprohrál jediné utkání, a tak jsem věděli, že nás nečeká jednoduché utkání. Vstup do utkání jsme měli skvělí, bohužel ale jen na jedné polovině hřiště. Skvělou agresivní obranou jsem zaskočili soupeře, bohužel v útoku jsme i přes dobré šance neproměňovali jednoduché pozice a tak šli Pardubice již od začátku do většího vedení. Postupem času jsme se soupeřem srovnali krok i v útoku a zápas byl na hřišti vyrovnaný. V druhé polovině utkání nám ale rychle docházeli síly a tak jsme jen s těží uhráli přijatelný výsledek na úvod turnaje.

 

Sokol Pražský - holky 2006 BŠ Tygři Praha

52:61

Soupeřky byli v loňské sezóně favoritky na titul a už od rozcvičení bylo jasné že to pro nás bude opravdu složité především na doskoku. Kluci se celou první půli sžívali s tím že mají hrát proti dívkám, ale ty jim dávali jasně najevo že žádné projevy gentlemanství neočekávají. Vyrovnaný bojovný zápas, kde nám dělal největší problém doskok. V poslední čtvrtině jsme měli jasně navrch, ale stačilo to pouze na korigování výsledku na konečný 9ti bodový rozdíl.

 

BK NH Ostrava – Sokol Pražský

107:42

V tomto utkání nám bylo jasné že budeme tahat za kratší konec, otázkou jen bylo jak moc. Už od prvních minut jsme měli možnost sledovat jaký je rozdíl mezi námi a tím nejlepším co v republice je. Každá činnost, kterou jsme na hřišti vykonávali vypadala v porovnání s Ostravou jako zpomalený film. Lekce z rychlosti a agresivity číslo 1 byla za námi.

BŠ Tygři Praha - Sokol Pražský

48:52

První utkání ve kterém jsme si mohli porovnat naši výkonnost. V loňské sezóně hrál tým Sokola Pražského ročníku 2007 celkem 4 utkání s týmem BŠ. S celkovou bilancí 0 vítězství a 4 porážek s tím že průměrně to bylo o 20 bodů byl cíl jasný, ukázat že jsme se za období koronavirové pauzy a na soustředění zase o něco posunuli. Od úvodu jsme tlačili soupeře a získávali spoustu míčů. Skvělý týmový výkon v obraně ale kazila úspěšnost v zakončení, i přesto jsme si po celou dobu utkání udržovali mírné vedení. Zběsilostí v koncovce utkání jsme si pak sami zavařili a museli se strachovat o vítězství. Nakonec ale vše dobře dopadlo a radost kluků byla o všem vypovídající. Nutno dodat že konečný stav není vypovídající o dominanci v určitých pasážích, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili. Cíl splněn, naše výkonnost stoupá!

Sokol Pražský - holky 2006 BŠ Tygři Praha

47:62

Na konci turnaje jsme opět narazili na výběr slečen z BŠ. Kluci už věděli jak hrát a počáteční ostych nebyl na místě. Velmi vyrovnané utkání, které oběma týmům do budoucna prospělo. Bohužel byla vidět naše nezkušenost s vyrovnanými zápasy a v koncovce jsme zápas bohužel prohráli na plné čáře. Doufejme že si   dalších vyrovnaných utkáních povedeme lépe.

přátelské utkání

Sokol Pražský - SAM Brno

57:64

Do přípravného turnaje v Jenči jsme vložili eště jeden zápas. Tým z Brna cestoval do prahy a tak jsme využili jejich nabídky a sehráli jsme na sokole přípravné utkání. Duel měl od začátku skvělé tempo a my se drželi v mírném vedení , kluci navázali na utkání s Tygry a skvěle týmově bránili. Oba týmy hraly velmi agresivně a byl to pohledný zápas hoden kategorie U14. Bohužel pro nás ale našim klukům došla šťáva. V koncovce jsme již nedokázali odolávat dotírajícímu Brnu které nás nakonec přejelo a zaslouženě si ze Sokola odváží vítězství

 

57. STEEL CUP 2020

Sokol Pražský – Žak Žory

47:88

V prvním utkání turnaje byl tým nekompletní a to se nakonec ukázalo jako hlavní faktor. Po dobrém začátku a celém prvním poločasu (22:22) jsme v průběhu druhé půle pomalu ale jistě přicházeli o všechny síly které nám po 4 hodinové cestě z Prahy zbyly. Nicméně můžeme utkání hodnotit pozitivně, velmi dobrá obrana a solidní agresivita v útoku, přesně to jak bychom se chtěli v průběhu sezóny prezentovat. Bohužel konečné skóre neodpovídá průběhu utkání.

Sokol Pražský – BK Snakes Ostrava

36:124

BK NH Ostrava – Sokol Pražský

123:45

BK NH Ostrava – Sokol Pražský

105:49

Tvrdý náraz, po celkem zajímavém průběhu přípravy nás v následujících třech duelech čekal tvrdý náraz a podobný scénář. Proti Snakes jsme se poprvé setkali se zónovým presem a bohužel herní inteligence ani individuální dovednosti nemáme na takové úrovni, abychom se mohli s takovou to hrou vypořádat. Celé utkání jsme se protrápili až k hrozivému debaklu. Další dvě utkání byla naprosto odlišná, krásná tvrdá a přímočará hra NH Ostrava nám znovu jasně ukázala náš cíl, jak bychom chtěli hrát a jak by se náš tým měl prezentovat. 

 

Přípravu jsem sice uzavřeli velmi nepříznivými výsledky, tím hlavním výsledkem ale je to, že jsme měli tu možnost porovnat se s tím nejlepším a zjistit kde bychom měli být a co proto musíme udělat, uvidíme jestli tato zkušenost dopadne na úrodnou půdu a hráči budou tvrději pracovat na svých dovednostech a celkovém přístupu k basketbalu. Máme dva týdny na to se co nejvíc posunout kupředu a za čtrnáct dní to doufejme vše vypukne s jasným cílem a to je extraliga U14. Vše máme ve svých rukou a uvidím jak dokážeme cenné zkušenosti z přípravy přenést do ligových utkání.

Diskuze

Tabulka

1. Slavoj BK Litoměřice 1 90:72 2
2. BK Lokomotiva Plzeň 1 89:75 2
3. Sokol Vyšehrad 1 75:89 1
4. GBA Sojky Pelhřimov 1 72:90 1
5. Sokol Pražský 0 0:0 0
6. Basketbal Polabí 0 0:0 0
7. Sokol Písek Sršni 0 0:0 0
8. USK Praha B 0 0:0 0
9. BK Levharti Chomutov 0 0:0 0
10. SK Slavia Praha 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 82500
Posledních 30 dnů: 2721 | Posledních 7 dnů: 534 | Poslední den: 132

© 2020 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne