Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sezóna U15 zahájena!

Sezóna U15 zahájena!

Starší žáci jako první družstvo SP zahájilo oficiálně svou soutěž - ligu U15. Hned první dva zápasy patřily mezi nejtěžší podzimní utkání pro náš tým. V sobotu jsme nastoupili proti BA Nymburk a v neděli jsme změřili síly s BK Vividbooks Pardubice. Oba zápasy jsme úspěšně zvládli. V sobotu jsme zvítězili 102:73 a v neděli 89:70.

 

BA Nymburk vs Sokol Pražský 73:102 (19:28, 37:53, 57:74)

Do zápasu jsme vstupovali s cílem začít hned od úvodu hrát rychlý agresivní basketbal. V útoku se nám to dařilo. V obraně jsme však chvilkami působili vcelku laxně a soupeř si tak mohl připravovat zakončení pomocí naučených kombinací. Nám chyběl větší tlak na hráče s míčem a dodržování pravidel při obraně hráče bez míče. V tu chvíli se tak hrál pro trenéry nepopulární basketbal „koš za koš“. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili naši obranu a začali nutit soupeře k chybám a mohli tak vybíhat k rychlým protiútokům. Naše skóre narůstalo a soupeři jsme začali odskakovat. Prostřídáním za účelem rozšíření rotace jsme však dali šanci soupeři se k nám dotáhnout. Místo, abychom vedli v poločase o 25 bodů a více, tak rozdíl byl jen 16bodový. Soupeř zároveň zjistil, že s námi může hrát a to mu do žil vlilo optimismus. My jsme se naopak začali v útoku trochu trápit. Soupeř trefil do naší obrany tři trojky po sobě a dotáhl se k nám na 9 bodů. My jsme se ale nezalekli, zodpovědněji jsme začali bránit a to se promítlo i do našeho přechodu do útoku. Posledních 5 minut třetího hracího období jsme tak odehráli se skórem 11:3 (z toho ještě TH 6/0). Čtvrtá čtvrtina byla opět jako na houpačce nebo spíše koš za koš. My jsme si však připsali více slepených košů za sebou, a proto jsme zvítězili rozdílem 29 bodů. Věděli jsme, že v neděli ale budeme muset podat určitě lepší herní výkon (především v obraně). Zároveň velkou výtkou je úspěšnost našich TH 25/6 = 24%!!! L

Statistiky z utkání Nymburk vs SP

 

 

BK Vividbooks Pardubice vs Sokol Pražský 70:89 (12:17, 24:36, 42:71)

Od úvodu zápasu obě družstva hrála pěkný agresivní žákovský basketbal. Naši hráči bránili daleko lépe než v sobotu. I s agresivním tlakem jsme se dokázali vypořádat. Přesto nás limitovalo velké množství zbytečných ztrát (celkem 34 ztrát za zápas). V druhé čtvrtině jsme mezi 5. a 8. minutou dokázali udělat soupeři šňůru 11:2 díky slušnému pohybu hráčů bez míče. Soupeř se snažil korigovat skóre rychlými protiútoky, přesto jsme šli do šaten při zaslouženém vedení o 12 bodů.

První část třetí čtvrtiny pak byla z naší strany doslova jízda! Mezi 3. a 6. minutou jsme soupeře doslova zamkli na jeho obranné polovině. Byli jsme naprosto všude, nutili soupeře k chybám a každý odražený míč byl také náš! Pardubice si vůbec nevěděly rady. Když už se dopracovali na naši obrannou polovinu, tak zběsile zakončili a my vyráželi ke smrtícím protiútokům. Tuto pasáž jsme vyhráli 20:2! a soupeř byl zralý na ručník. Je jen škoda, že jsme tuto intenzitu nedokázali udržet dále a bohužel nejspíš z naší strany trochu upadla i koncentrace. Poslední čtvrtinu jsme odehráli v široké rotaci a na naší hře to bylo znát. Nedokázali jsme se vůbec vrátit do výkonu z předcházejících částí hry. Soupeř tak poslední čtvrtinu vyhrál a opticky vylepšil finální výsledek, než který ve skutečnosti měl být.

statistiky z utkání Pardubice vs SP

 

Jsem rád, že jsme první zápasy úspěšně zvládli. Zároveň tento tým ukázal v některých pasážích zápasů svůj potenciál. Sezóna se však teprve rozbíhá a bude ještě dlouhá, takže pevně věřím, že kluci na sobě budou chtít dál poctivě pracovat, aby na konci mohli „sklidit nějaké ovoce“ za svou dřinu!

 

Tedy pokud nám to samozřejmě covid a epidemiologická situace dovolí. DRŽME SI PROTO VŠICHNI PALCE!

Replica Richard Mille RM010

Rolex Sea-Dweller Replica

Richard Mille Replica

Diskuze

Tabulka

1. BK Levharti Chomutov 2 213:163 4
2. BK Lokomotiva Plzeň 2 190:161 4
3. Basketbal Polabí 3 265:312 4
4. Slavoj BK Litoměřice 2 155:145 3
5. Sokol Písek Sršni 1 112:73 2
6. USK Praha B 1 80:57 2
7. SK Slavia Praha 1 73:65 2
8. GBA Sojky Pelhřimov 2 158:191 2
9. Sokol Vyšehrad 2 132:169 2
10. Sokol Pražský 2 162:204 2

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 88543
Posledních 30 dnů: 1206 | Posledních 7 dnů: 269 | Poslední den: 45

© 2021 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne