Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Pražská derby za zavřenými dveřmi

Pražská derby za zavřenými dveřmi

Žáci o víkendu odehráli další zápasy žákovské ligy. Na domácí palubovce hostili v pražských derby celky USK Praha a Sokol Kbely. Z důvodu nařízení vlády ČR se obě utkání bohužel musela obejít bez diváků a odehrála se tak za „zavřenými dveřmi“. Diváci mohli zápasy aspoň sledovat přes internet.

 

 

 

 

 

 

Sokol Pražský vs USK Praha 95:74 (33:15, 56:30, 67:51)

V sobotním zápase jsme nastoupili proti odvěkému rivalovi z Folimanky. Tyto zápasy napříč všemi kategoriemi bývají velmi prestižní a většinou se hrají před bouřlivou kulisou. Bohužel, jak už bylo zmíněno v úvodu článku, tak tentokrát tomu muselo být jinak. Oba týmy vstupovali do zápasu ze zdravotních důvodů oslabeni. My jsme postrádali Ondru a Lukáše a soupeři chyběl jeho klíčový hráč Ševčík.

Od první minuty jsme do zápasu vstoupili aktivně a dodržovali předzápasovou taktiku. Snažili jsme se vytvářet celoplošný tlak, slušně bránili a v útoku řešili dobře situace jeden na jedna. Soupeř se časem oklepal a snažil se korigovat náš narůstající náskok. My jsme však v útoku nepolevovali a trefili jsme i několik trojek, které nám pomohly k sebevědomí. Bohužel jsme ale odstoupili od zodpovědné obrany a pozdě jsme reagovali na pohyb míče. Přesto jsme šli do šatny se slušným náskokem 26 bodů.

O poločasové přestávce jsme však v hlavách nejspíš nechali uchlácholit výsledkem zápasu, že se nemůže nic stát. Třetí hrací období jsme proto naprosto zaslouženě prohráli. V poslední čtvrtině jsme aspoň začali hrát na útočné polovině, i když v obraně jsme dále působili velmi matně.

Statistiky z utkání SP vs USK

 

 

Sokol Pražský vs Sokol Kbely 116:38 (46:11, 68:18, 87:25)

V neděli nás čekal v sokolsko-pražském derby tým Sokol Kbely. My jsme se tento zápas chtěli 100% jen soustředit na obranu, v které stále tápeme a nebereme ji úplně za svou. A tento plán se nám podařil! Konečně jsme dokázali daleko častěji bránit hráče před přihrávkou a nebýt pouze agresivní na hráče s míčem. Díky tomu jsme měli několik lehce získaných míčů a mohli jsme vyrážet k rychlým protiútokům. Celý zápas jsme tak vyhráli vysokým rozdílem a především na obranné polovině jsme dokázali splnit, co jsme chtěli (i když chyby tam samozřejmě byly J ). Určitě je i potřeba ocenit konečně větší úspěšnost střelby z větší vzdálenosti v obou zápasech.

Statistiky z utkání SP vs Sokol Kbely

 

Jsme rádi, že jsme o víkendu mohli hrát a odehrát tyto zápasy. Teď nás bohužel čeká nucená přestávka z důvodu pandemie. Bude skutečně jen 14 dní, tři týdny, měsíc, déle??? Nikdo nezná odpověď a pro všechny začíná náročný čas.

Držme si palce, ať ten čas přerušení je co nejkratší!

Pokud mám vidět něco „pozitivního“ na současné situaci, tak se teď hodně zodpovědnosti a samostatnosti přesouvá na naše hráče, aby poctivě na sobě pracovali i s vědomím, že neví, kdy budou znovu hrát a hlavně normálně trénovat na SP. Na druhou stranu možná je to právě toto může posunout v jejich osobním rozvoji v dospívání než za normálního dění.

 

Oni to ale zvládnou.. MY TO ZVLÁDNEME A VRÁTÍME SE JEŠTĚ LEPŠÍ!

Diskuze

Tabulka

1. BK Levharti Chomutov 2 213:163 4
2. BK Lokomotiva Plzeň 2 190:161 4
3. Basketbal Polabí 3 265:312 4
4. Slavoj BK Litoměřice 2 155:145 3
5. Sokol Písek Sršni 1 112:73 2
6. USK Praha B 1 80:57 2
7. SK Slavia Praha 1 73:65 2
8. GBA Sojky Pelhřimov 2 158:191 2
9. Sokol Vyšehrad 2 132:169 2
10. Sokol Pražský 2 162:204 2

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 87254
Posledních 30 dnů: 754 | Posledních 7 dnů: 138 | Poslední den: 22

© 2021 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne