Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Trénování mimo Sokol Pražský

Trénování mimo Sokol Pražský

Momentální doba není vůbec jednoduchá. Pro náš klub především kvůli pozastavení činnosti a s tím spojenými tréninky a zápasy. Jelikož nelze momentálně využívat prostory našeho klubu, museli jsme, stejně jako na jaře, začít improvizovat. Na téma tréninků v nestandardních podmínkách jsme si připravili krátké rozhovory se dvěma členy Sokola Pražského. S Matějem Šafaříkem, hráčem kategorie U19 a s Janem Šopem, který je hráčem A-týmu mužů a zároveň kondičním trenérem.

Matěj Šafařík

 

Jak jste jako tým reagovali, když bylo zakázáno trénovat na Sokole? Jak probíhala vaše příprava? Myslím tím to období ještě před „lockdownem“.

Tak reakce byla negativní, zavření haly a horší přístup k basketu. Před „lockdownem“ jsme trénovali na Braníku. Na louce a trénovali jsme kondici, samozřejmě ruku v ruce s vyhláškami.

Jak probíhá trénink nyní, během „lockdownu“?

Teď už nemáme na výběr jinak, než trénovat on-line. Ráno před školou máme s naším kondičním trenérem posilovnu/jógu, odpolední část je individuální, kdy dostáváme zadání od trenérů, které musíme splnit.

Jak vypadá tvůj denní režim?

Můj den začíná on-line posilovnou v 7 hodin ráno. Pak mám 2 hodiny, během kterých stíhám udělat něco do školy nebo pro sebe. Klasicky jako každý mám poté on-line výuku a po škole jsem vyrážel na trénink. Nyní v „lockdownu“ si ho můžu odložit na později nebo podle počasí.

Souhlasíš s tím, že je momentálně většina aktivit, včetně sportu, pozastavena kvůli k možnosti nákazy?

Nedá se říct, že bych s tím úplně souhlasil, ale musíme se tomu podřídit. Lepší to přečkat, než riskovat další prodloužení těchto opatření nebo dokonce horší následky. Michael Kors Outlet

Co si myslíš o momentální sokolské výzvě #sokolicisehejbou, co vymyslel náš kondiční trenér Šopák? Zapojíš se?

Už jsem zapojen. Je to určitě super nápad a pokus, jak propojit celý klub skrz na skrz kategoriemi a myslím, že se to zatím docela daří.

Kdy si myslíš, že se zase vrátíme na Sokol?

Doufám, že co nejdříve, ale moje přání je nejpozději po Novém roce.

 

Jan Šop

 

Jak si byl spokojený s nasazením kluků během trénování po uzavření budovy Sokola?

Bohužel trénování mimo Sokol, bez přímého kontaktu s borci, je těžké hlavně kvůli motivaci. Občas může chybět nasazení, protože někdy zkrátka potřebuješ někoho, kdo tě „nakopne“, když to flákáš a takový člověk momentálně chybí. Kluci ale mají dobrou morálku a já věřím, že šli a půjdou vše na 100 procent i jen po verbálním kontaktu.

Bylo pro tebe bylo těžké přizpůsobit se situaci a vymýšlet pro kluky tréninky?

V momentální situaci mám na starosti hlavně posilování borců. Děláme to formou on-line ranních tréninků od 7 hodin, což je z mnoha hledisek složité. Borci jsou zavřeni doma, takže musím vymyslet trénink bez pomůcek, ale nemůžu je nechat být například hodinu ve vzporu, to by samozřejmě nikoho nebavilo. Dále nemohu zařadit cviky na výskok, protože by sousedi nejspíše nebyly nadšeni, kdyby se jim v 7 ráno houpal strop. A v neposlední řadě je problém právě v té distanční formě, kdy nemůžu kluky bezprostředně opravit, například zataháním za ruku, aby tak pochopili, jaký pohyb nebo postoj po nich chci.

Jak to momentálně vypadá se sokolskou výzvou #sokolicisehejbou? Zapojilo se hodně hráčů? A myslíš, že klukům to nasazení vydrží?

S výzvou jsem spokojen. Jsem rád, že jsme to s ostatními trenéry dali dohromady a vymysleli pro hráče celého Sokola pohyb s myšlenkou propojit kategorie od U10 až po muže. Čekali jsme sice větší zapálení, ideálně že se zapojí hráči z celého klubu, ale nakonec máme 8 týmů po 9 hráčích, což je taky super a navíc další pomalu přibývají. Také mě velmi překvapilo zapálení mužů do výzvy. A co se týče zapálení, tak doufám, že nám to vydrží co nejdéle a budou přibývat další Sokolíci, protože je důležité se „HEJBAT“!!!

Kdy si myslíš, že se opět vrátíme na Sokol?

Byl bych nejraději kdyby to bylo už zítra, ale bohužel situace nám to neumožňuje a podle toho, co jsem slyšel, tak to vypadá až na leden.

 

Klukům děkujeme za odpovědi a vám všem přejeme pevné zdraví, sílu a odhodlání. Věříme, že toto období společně ustojíme a za chvíli se opět všichni potkáme. Na palubovce i mimo ni.

Diskuze

Tabulka

1. BK Levharti Chomutov 2 213:163 4
2. BK Lokomotiva Plzeň 2 190:161 4
3. Basketbal Polabí 3 265:312 4
4. Slavoj BK Litoměřice 2 155:145 3
5. Sokol Písek Sršni 1 112:73 2
6. USK Praha B 1 80:57 2
7. SK Slavia Praha 1 73:65 2
8. GBA Sojky Pelhřimov 2 158:191 2
9. Sokol Vyšehrad 2 132:169 2
10. Sokol Pražský 2 162:204 2

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 89387
Posledních 30 dnů: 945 | Posledních 7 dnů: 302 | Poslední den: 50

© 2021 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne