Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sokol Pražský vs Sokol Písek Sršni

Datum a čas konání: 24.9.2021 19:30
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Hendrych, Eisner

Sokolská výzva aneb sokolíci se hýbou

Sokolská výzva aneb sokolíci se hýbou

Na začátku druhé korona-vlny trenéři Sokola Pražského přemýšleli, jak zabaví své svěřence kromě online tréninků a programu, který je napsán týden dopředu. Jelikož nikdo netušil, jak dlouho budeme zavření doma bez přístupu do haly a možnosti tréninku, rozhodli se dát dokupy pár základních cviků, které umí udělat, bez složitého vysvětlování, každý od kategorie U10 až po muže (kliky, dřepy, vzpor a běh). Do výzvy se nakonec přihlásilo 76 hráčů!

Týmy jsme losovali nejklasičtějším způsobem, taháním papírků z klobouku. Vylosované skupiny byly složené z hráčů napříč kategoriemi. K týmům byl poté přiřazen coach ( hráč z kategorie mužů) a výzva mohla začít!

Naše výzva trvala 4 týdny, od 26.10 do 22.11. Za tu dobu jsme zvládli odcvičit 346 581 dřepů, herrenuhren 190 061 kliků, naběhali jsme 3 359 164 metrů a ve vzporu jsme vydrželi dohromady 2 dny, 12 hodin, 29 minut a 13 vteřin. Kluci si mimo těchto pohybů mohli také vyzkoušet, jaké je spolupracovat s hráči ze všech kategorií. Doufáme, že to všechny zúčastněné trochu stmelilo a nebudou se na chodbách Sokola Pražského bát pozdravit i o 5 let staršího (spolu)hráče! Ale především doufáme, že to všechny bavilo, protože o tom sport je! #sokolicisehejbou

A jak to vidí ,,koučové” jednotlivých týmů? Zeptali jsme se jich na pár otázek.  

Matěj Kohout (Tým 1)

Psal jsi si s kluky i o něčem jiném, než o výsledcích a kolik toho kdo odmakal?

Snažil jsem se kluky hlavně motivovat, a také někdy hecovat při cvičení, aby je to bavilo. Vím že je to teď pro kluky těžké, když nemůžou do haly a normálně trénovat, tak jsem je chtěl rozhýbat do naší sokolské výzvy. Ale musím přiznat, že to nebylo zapotřebí. Kluci se do toho vrhli hned od začátku a někteří cvičili dokonce skoro každý den. Takže jsem se jim snažil spíše tuto výzvu nějakým způsobem zpestřit, aby cvičení pro kluky časem nebyla nuda. Vytvořili jsme si pár interních výzev jen pro náš tým a předháněli se ve výkonech. Celkově musím borce pochválit, za to jak makali. Někteří více, jiní trochu méně. Ale hlavní je, že jsme se hýbali, což bylo hlavním posláním této výzvy.

Dělali kluci i něco jiného, než jen cviky v rámci výzvy?

Myslím že ano, protože se mi několikrát objevily ve zprávě nejen kliky a dřepy, ale také ujeté kilometry na kole. A je to pochopitelné, protože je zapotřebí si trochu zpestřit jakoukoliv činnost, aby se člověk nedostal do nudného stereotypu. 

Ondřej Aulich (Tým 2)

Váš tým měl nejmenší počet výher. Myslíš, že to bylo nevyrovnaností týmů? 

Tak určitě, borci to měli složitější, protože jsme obecně měli nižší věkový průměr, než ostatní týmy, ale nechceme se na nic vymlouvat. Pro nás v týmu je důležité, že jsme alespoň nějaké výhry utrhli a neskončili s nulou. Do značné míry je ten výsledek zapříčiněný mým nepříkladným vedením, kdy jsem upřednostňoval práci před poctivou motivací borců a nedokázal jsem u kluků udržet počáteční nadšení. 

Zapojili se všichni hráči z týmu?

Co se týče zapojení kluků v týmu, tak to rozložení odpovídalo Gaussově křivce. Měli jsme poctivě makající a ty co pravidelně cvičili, ale na druhé straně se našli i tací, co týmu tolik nepomáhali, ale jako tým naše výkony nehodnotim špatně. Pro mě je důležité, že kluci k tomu přistoupili poctivě a neposlali mi nadpozemské vymyšlené výkony. Konec konců to dělají všechno pro sebe a kdo makal a kdo ne, se ukáže později na palubovkách.

Michael Hartig (Tým 3)

Co ti přinesla výzva?

Celkově bych zhodnotil sokolskou výzvu velmi kladně a myslím, že to byl dobrý nápad, jak propojit kluky z jednotlivých kategorií napříč Sokolem a motivovat kluky ke cvičení a hýbání se v této době. A co mi tato výzva přinesla? Původně jsem si myslel, že budu jen zapisovat výsledky do tabulky, ale když mi i kluci, kterým je 12 let psali, že dělají tolik dřepů, kliků, že si šli zaběhat (a že jich nebylo málo), tak mě to samotného vyhecovalo a namotivovalo, že jsem se i sám donutil něco dělat a cvičit! Takže má úloha byla jednak jako “mentor” týmu, i když tuhle úlohu převzali částečně i všichni kluci, kdy se společně hecovali, kdo udělá víc dřepů nebo kdo vydrží nejdéle v planku, tak jsem také i cvičil a pomáhal svému týmu probojovat se každý týden na stupně vítězů! 

Kdo u tebe nejvíc dřel?

No já to určitě nebyl, i když jsem se snažil... :) Byly výkony, které mě velmi mile překvapily, ať už to bylo od těch nejmladších jako Michal Kraj či Mikuláš Kohoutek nebo od těch starších, kteří se ujali role tahounů týmu a mezi nimi mohu zmínit třeba Kubu Křišťana či Šťovajse (Petr Šťovíček)! Ale nemohu si stěžovat na nikoho ve svém týmu, ať už to byl David Šindler, Dan Demčenko, Matyáš Šperl a další.

Jaro Lukniš (Tým 4)

Jak jsi dokázal motivovat tým k tolika výhrám?  

Tak snažil som sa ich motivovať tým že to robia sami pre seba, že keď budú makať tak sa to odzrkadlí na ich výkone po príchode z karantény a potom sa už aj oni začali medzi sebou motivovať a dávať si určite výzvy.

Jak se ti líbilo spolupracovat s kluky z různých kategorii?

Bolo to zaujímavé a taká prvá skúsenosť čo sa týka tohto pre mňa. Bolo to fajn, je dobre vidieť ako mladíci makajú a chcú sa zlepšovať.

Jan Šop (Tým 5)

Co by si změnil na výzvě? 

Na začátku to byla dobrá vzpruha a všichni jsme měli chuť a byli motivováni k pohybu, což bylo nesmírně super! Bohužel postupem času, hlavně tedy u mě v týmu začali mnozí odpadávat a přišli jim stejné cviky furt do kola nudné. Pro příště bych určitě zvolil více cviků, které by se měnily po týdenním cyklu, protože každý má dispozice jinde. Nějakému týmu by určitě pomohla výměna cviků, např.: angličáky, kotoul, výpady, a tak dále.

Jak se ti spolupracovalo s týmem a s ostatními trenéry?

Můj tým byl velice mladý a potřeboval určitě více motivace i mezi sebou, což se mi úplně nepodařilo. S týmem jsem měl občas malý problém, že nenapsali výsledek, ale ihned po upozornění to poslali. Doufám, že jsem je i trochu motivoval i když jsem neměl moc času na stoprocentní mentorování svého týmu a ani sebe. Co se týče koučů, byl jsem rád, že se do téhle výzvy zapojilo tolik mužů z A-týmu, což jsem vůbec nečekal. Měli jsme interní skupinu, kde jsme se s ostatními kouči motivovali a hecovali i mezi sebou, což byla mnohdy velká sranda. DÍKY!!

Tobi Mikula (Tým 6)

Byla výzva časově náročná? 

Záleží z jakého pohledu se na to podívám. Z pohledu trenéra to zas tak časově náročné nebylo. Na začátku výzvy jsem si určil, že chci každé ráno klukům napsat do skupiny, lehce je motivovat a určit, na co se budeme ten den hlavně zaměřovat. Obden jsem se snažil vymyslet nějakou výzvu navíc, aby se cviky stále neopakovaly a kluky to nějak pořád bavilo. Večer kolem osmé jsem klukům opět napsal a chtěl po nich odcvičená čísla nebo minimálně nějakou komunikaci, že si dali den volna. Následně jsem čísla zapsal do tabulky a takhle se to dennodenně opakovalo. Z pohledu cvičícího to zabralo času více, ale dalo se to zvládnout. Šlo to tak, jak se to zrovna naplánovalo. Jen se cviky stále opakovaly a časem už lezly krkem.

Co všechno si musel kromě výzvy stíhat? 

Kromě výzvy jsem musel stíhat semestr v plném proudu. Ten se hlavně ke konci výzvy půlil, takže práce do školy bylo daleko více a některé dny jsem se nestíhal dostatečně věnovat výzvě, jak jsem chtěl.

Tomáš Brůha (Tým 7)

Bavila tě výzva a jak ti šlo koučování? 

Výzva to byla jak pro kluky, tak i pro mě, protože normálně coach nejsem. Mně osobně to určitě bavilo a do určité míry to bavilo určitě všechny ostatní, jak se hecovali mezi sebou a mně to samozřejmě taky nedalo a hejbal jsem se víc než normálně. 

Proč jste nevyhráli ani jeden týden výzvu? Bylo těžké se dostat na první příčku?

Na první příčky jsme se bohužel nedostali asi i kvůli tomu, že ne všichni makali pořád na 100%, ale i tak jsme se nevzdávali. Pokud bude další výzva, tak se určitě budeme víc zaměřovat na určité cviky v jednom dni. Hodněkrát jsme měli dobrá čísla, ale kousek od bodovaného umístění.

Tomáš Stibor (Tým 8)

Byl jsi hlavní lídr pro svůj tým a myslíš, že to kluky bavilo?

Samo sebou jsem se snažil týmu pomoct svými výkony, lídrem bych se ale nenazval. Občas jsem se kluky snažil mírně motivovat, ale většinou to nebylo zapotřebí. Kluci pravidelně cvičili a mnozí mě svými výkony předčili. Doufám, že kluky výzva bavila, že pohled na výkony ostatních je motivoval k vlastní práci a že se nám alespoň trochu podařilo jim zpestřit domácí nudu.

Diskuze

Tabulka

1. Sokol Pražský 1 73:56 2
2. Slavoj BK Litoměřice 1 88:75 2
3. SK Slavia Praha 1 81:69 2
4. BK Lokomotiva Plzeň 1 89:80 2
5. BK Levharti Chomutov 1 97:89 2
6. GBA Sojky Pelhřimov 1 89:97 1
7. Basketbal Polabí 1 80:89 1
8. USK Praha B 1 69:81 1
9. Sokol Písek Sršni 1 75:88 1
10. Sokol Vyšehrad 1 56:73 1

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 93336
Posledních 30 dnů: 2151 | Posledních 7 dnů: 665 | Poslední den: 76

© 2021 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne