Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Tak jsme druhý, no a có!

Tak jsme druhý, no a có!

O víkendu se družstvo složeného hlavně z hráčů ročníku 2006 zúčastnilo turnaje Petera Trophy jako závěrečné tečky letošní sezóny, která se z důvodu covidu defacto neodehrála. O to víc bylo hlavním cílem si turnaj užít a "Rozdávat radost" na všechny strany!

Jižní Čechy - SP 76:54

První zápas a hned nás čekal velmi silný protivník výběr Jižních Čech, který se skládal z hráčů Sokola Písek a Tigers České Budějovice. Od úvodu se hrál svižný a agresivní basketbal z obou stran. Nám se podařilo trefit několik trojek (Vaňous tzv. "na falešku"). Soupeř naopak tak úspěšný nebyl, a proto jsme v poločase o pár bodů vedli. Do druhého poločasu se výběr JČ oklepal, zagresivnil hru a doslova nás přeběhal. K tomu se začal trefovat z perimetru a my jen kupili jednu chybu za druhou. Třetí čtvrtina tak skončila 37:12, i když si náš trenér do 6. minuty vyplácal všechny tři timeouty. Pak už nezbývalo než se buď schovat za lavičku a nebo nějak se ctí dohrát zápas. Zvolili jsme druhou možnost a nakonec tak prohráli o 22 bodů.

 

USK Praha - SP 35:56

Druhý zápas nás čekalo derby se sovami s Folimanky. Od úvodu nervozita a obrana dominovaly nad útokem. Proto po první čtvrtině svítilo na tabuli nebasketbalové skóre 8:6 v náš prospěch. V druhé čtvrtině jsme zrychlili přechod na útočnou polovinu a dostali jsme se k jednodušším zakončením. K tomu jsme začali i lépe pracovat na útočném doskoku. V třetí čtvrtině jsme opět jako proti JČ nezačali vůbec dobře. Na druhou stranu nás v této fázi zápasu "podržel" soupeř, který hrál stejnou "tužku" jako my. Po zkonstatování tohoto faktu během time outu se naši hráči uklidnili a soupeři jsme finálně odskočili. Vyhráli jsme o 21 bodů, i když ve sportu, který chvílemi basket moc nepřipomínal. Ale co, vítězství nad sovičkami vždy zahřeje 

 

SP - Sokol Kbely 111:32

V druhém sobotním zápase jsme nastoupili proti výběru Kbel. Od úvodu nebylo co řešit. Kromě košů jsme jen počítali krvavé šrámy a rozseknuté hlavy . Do sestavy k nám se zapojil Java, který úspěšně 45 min před zápasem dorolloval na ruzyňském letišti. A protože mu dorazily i kufry včas, mohl se tak k nám od druhé čtvrtiny připojit a oklepat ze sebe písek z maltské pláže.

 

SP - SAM Brno 100:51
Do posledního zápasu turnaje a před prázdninami jsme vstupovali s cílem si zápas kolektivně užít a rozdávat společnou radost. A to se nám od úvodní minuty dařilo! Agresivní obrana, bleskový přechod na útočnou polovinu a úspěšná střelba za 3b. nás nejednou nadšeně zvedla z lavičky. V průběhu prvního poločasu se soupeř lehce oklepal, ale i tak jsme stále diktovali tempo a směr zápasu my. Zároveň jsme si plnili cíl - bavit se hrou. Ke konci zápasu naším lehkým polevením to už vypadalo, že Brno se vyhne nepopulární 100. My jsme opět zapnuli a Kosťa dvěma slepenýma trojkama zatloukl pomyslné poslední hřebíčky do brněnské stobodové rakvičky a my jsme mohli slavit. Vždy je krásné končit turnaj vítězstvím a s velkým úsměvem na rtech a to se nám přesně splnilo!!! 
 Zároveň jsme díky tomu mohli i lehce "podojit" peněženku rodině Peterů (hlavní sponzoři turnaje), kteří přislíbili skvělé gesto, že za každý bod na turnaji, věnují 100 Kč na pomoc obětem tornáda z minulého týdne na Jižní Moravě.

 

 

Tento turnaj byl naprosto skvělá akce a více než důstojné zakončení této covidozpackané sezóny! Velké díky patří hlavně organizátorům a již zmiňované rodině Peterů. Také děkuji za podporu a dopravu (ať z domovů nebo letiště) naším rodičům.

 

Největší dík z mé strany ale patří samotným hráčům. Jsem moc rád, že jsem s nimi mohl strávit krásné tři dny a byla to adekvátní rozlučka. Hlavně jsem rád, že mi splnili můj největší cíl pro tento víkend - ANO, MY JSME SKUTEČNĚ ROZDÁVALI RADOST!!!

 

A TAK JSME DRUHÝ, NO A CÓ!!!!

 

DĚKUJI!

Diskuze

Tabulka

1. BK Levharti Chomutov 2 213:163 4
2. BK Lokomotiva Plzeň 2 190:161 4
3. Basketbal Polabí 3 265:312 4
4. Slavoj BK Litoměřice 2 155:145 3
5. Sokol Písek Sršni 1 112:73 2
6. USK Praha B 1 80:57 2
7. SK Slavia Praha 1 73:65 2
8. GBA Sojky Pelhřimov 2 158:191 2
9. Sokol Vyšehrad 2 132:169 2
10. Sokol Pražský 2 162:204 2

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 90578
Posledních 30 dnů: 711 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 14

© 2021 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne