Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sokol Pražský U19 vs BK Lokomotiva Plzeň

Datum a čas konání: 6.11.2021 13:30
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Výborný, Ďurana

Křest proběhl úspěšně

Křest proběhl úspěšně

Los začátku extraligy byl pro naše juniory neúprosný. Poprali se s tím však na jedničku.

 

 

 

 

Hned na úvod extraligové soutěže čekaly na naše juniory dva týmy zvučných jmen. Basketbalová akademie GBA se soupiskou plnou cizinců a věčný sokolský rival z Písku.

Souboje s těmito týmy bývají vždy velmi náročné a bohužel většinou taháme za kratší konec. I proto to měl být opravdu ostrý start.

Sokol Pražský - GBA Lions Jindřichův Hradec

94:83

Utkání přineslo přesně to, co se od něj očekávalo. Výborné individuality na straně soupeře a skvělý týmový výkon na straně domácích. Rychlý dynamický začátek, poté polevení v koncentraci a opět návrat do utkání. Tak by se dal zápas ve zkratce zrekapitulovat. Naštěstí výpadek v koncentraci nezpůsobil tak velkou ztrátu a v druhém poločase se naši hráči návratem ke své hře postupně ujali vedení, které si již nenechali vzít.

Sokol Pražský - Sokol Písek Sršni

98:66

Ze sokolskými bratry z Písku se našemu klubu v extralize U19 nedaří už delší dobu. 6 let se nám nepodařilo Sršně zastavit ani na domácím, ani na venkovním hřišti. O to větší chuť měli letošní junioři tuto šňůru přetrhnout a ukázat, že letos se, ze sokolského hnízda v Žitné, nebudou body odvážet lehce. Od úvodu se dařilo hráčům plnit taktický plán a tvrdou agresivní obranou drželi soupeře na uzdě a získali mírné vedení. Klasickým polevením v koncentraci během druhé poloviny první čtvrtiny a začátku druhé o vedení přišli. Po rázné promluvě trenéra během time-outu se ale dal obranný stroj znovu do pohybu a vedení se opět dostalo na stranu domácích. Když se rozdíl postupně navyšoval až na dvouciferný, přišla pro hosty velká rána v podobě zranění klíčového hráče. Od té doby mělo utkání již zcela jiný náboj. Po poločase se zásadně změnil charakter hry a naši junioři bohužel nebyli schopni na tuto změnu reagovat, a tak se utkání už jen dohrávalo za příliš se neměnícího bodového rozdílu obou družstev.

 

Junioři tak zvládli začátek sezóny velmi slibně. Herní projev, alespoň podle rozhodčích, není tak atraktivní jak se na extraligu U19 sluší a patří, ale i to může být jen otázkou času.

Hodnocení trenéra:

Jsem rád, že se nám vstup do soutěže takto vydařil. Kluci pracují velmi svědomitě a maximálně se snaží dodržovat taktické pokyny. Výborně je to vidět na víkendovém výkonu dvou hráčů. Růžička, který odehrál hlavně v útoku velmi dobré sobotní utkání neměl nejmenší problém v neděli přijmout hlavně roli obránce hvězdy soupeře a pomoc týmu především v obranné fázi. To se často u bodových lídrů týmů nestává. Druhým takovým je Jurman, který táhl tým celou přípravu a tyto dvě utkání mu příliš střelecky nevyšli. I přesto na hřišti odvedl maximum a pomáhal týmu v jiných činnostech než v zisku bodů.

Celkově jsem velmi spokojen s nastavením týmu a ochotou makat. Kluci jsou skvěle fyzicky připraveni a myslím že v dalších utkáních bude náš výkonnostní růst ještě znát. Konec konců za 14 dní se o tom můžete přesvědčit sami. Přijedou kluci z Folimanky a vzhledem k jejich výsledkům z prvních dvou utkání lze usuzovat že to bude nejsilnější tým naší skupiny.

 

Diskuze

Tabulka

1. USK Praha 6 575:347 12
2. BA Nymburk 6 498:437 10
3. Sokol Pražský U19 6 566:516 10
4. Sokol Písek Sršni 6 479:460 10
5. Slavoj BK Litoměřice 6 483:488 9
6. GBA Lions Jindřichův.. 6 476:533 8
7. BK Lokomotiva Plzeň 6 429:575 7
8. Jižní Supi 6 400:550 6

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 96441
Posledních 30 dnů: 2403 | Posledních 7 dnů: 560 | Poslední den: 99

© 2021 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne