Datum a čas konání: 20.4.2024 12:00
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Kmošek, Loudová

Další pěkné představení U12

V dalším víkendovém utkání jsme poměřili síly postupně s USK Praha, Ohrada Falcon a NBK Nymburk.

Coach Outlet

Sokol Pražský - USK Praha 69:60

V sobotním utkání nás čekal první soupeř, se kterým jsme v loňském roce prohráli. Už tato skutečnost napovídala, že se jedná o velice kvalitního soupeře. Samotný zápas tyto prognózy od začátku naplňoval. Družstva se přetahovala o každý bod a družstvo USK mělo v prvním poločase stále mírný náskok. Poločasové skóre 29:31 v náš neprospěch potvrzoval vyrovnanost utkání. Naštěstí jsme si během prvního poločasu zvykli na sílu soupeře, a ve druhém naplno ukázali tu svou.  Třetí čtvrtina se nám povedla hlavně na útočné polovině. Kluci proměňovali své pozice a 26 vstřelených bodů, rozhodlo o našem vedení 55:47. V poslední čtvrtině náskok narostl až na 15 bodů, avšak nekoncentrovaností ke konci utkání jsme soupeři dovolili upravit skóre na konečných 69:60. V tomto zápase jsme si připsali velmi cenné vítezství. Zápas se silným soupeřem nám ovšem ukázal mnoho nedostatků, na kterých musíme pracovat.

V nedělních utkáních nás čekali dva soupeři, kteří v dosavadní soutěži neměli ani jedno vítězství.

Sokol Pražský - Ohrada Falcon 94:7

Proti Ohradě Falcon, po slabším rozjezdu, kdy jsme obdrželi 6bodů a dali pouze 15 v první čtvrtině, jsme se v té druhé do toho pořádně opřeli, a tak o poločase na tabuli svítilo skóre 47:6. Druhý poločas jsme pokračovali v naší celkem pěkné hře a dokráčeli jsme k výhře 94:7. V zápase jsme podali pěkný týmový výkon, kdy se nám konečně v útočné fázi podařilo několikrát zahrát hoď a běž. Bohužel i přes jasné vítězství, jsme během zápasu měli hodně ztrát, na tom budeme muset do dalších zápasů zapracovat.

Sokol Pražský - NBK Nymburk 55:31

Druhé utkání jsme sehráli s domácími NBK Nymburk. Už od prvních minut soupeř dokazoval, že se nebude jednat o lehké utkání. Utkání jsme sice vyhráli v poměru 55:31, ale bohužel se v zápase projevili naše nedostatky. Velký počet ztrát, driblink na místo jednoduché přihrávky, špatný výběh do rychlého protiútoku to jsou věci, na kterých budeme muset do dalších zápasů zapracovat.

První část soutěže se nám povedla, 7vítězství a 0porážek je velice pěkný start. Doufám, že se v následujících měsících budeme dále potkávat ve velkém počtu na trénincích, kluci budou dělat další pokory, a naše hra se bude zlepšovat měsíc od měsíce. Od začátku udělali všichni kluci velký pokrok!