Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

BK Kladno vs Sokol Pražský U15

Datum a čas konání: 6.11.2021 11:30
Místo: Hala 5. ZŠ Kladno
Rozhodčí: Nesper, Hackl

Náročný Víkend = 1:1

Náročný Víkend = 1:1

Starší žáci mají za sebou náročný víkend. Odehráli dva kvalitní zápasy proti Slunetě Ústí nad Labem a Válečníkům Děčín. V sobotním utkání si naši hráči proti Slunetě připsali vítězství. V neděli s Válečníky odešli poraženi.

 

Sokol Pražský vs Sluneta Ústí nad Labem 83:70 (22:14, 46:27, 62:52)

Do sobotního zápasu jsme vstupovali s cílem hrát zodpovědně, vážit si míče a vyvarovat se hloupých ztrát. Bohužel hned od úvodu jsme je naopak začali kupit. Díky dobré práci pod oběma koši jsme se drželi ve hře. V závěru čtvrtiny jsme agresivnější obranou a rychlým přechodem dokázali soupeři odskočit. Druhá čtvrtina byla z naší strany nejlepší část zápasu. V útoku jsme si dokázali nesobecky půjčit míč a také jsme pokračovali v dobré práci na útočném doskoku. V poločase jsme tak byli v náskoku 19 bodů. Na poradě jsme si řekli, že musíme dát pokračovat v koncentrovaném výkonu a lehce jsme upravili agresivitu v obraně na útočné polovině, protože jsme bojovali s lehkými přehozy a protiútoky soupeře. Naše hráči ale v druhém poločasu přestali bránit úplně! Najednou nám chyběla jakákoliv agresivita a soupeř nás trestal. My jsme se naopak v útoku začali trápit, hráli bez pohybu a patřičného důrazu a hráči se navzájem na hřišti spíše „schovávali“. Nadšeně hrající soupeř tak začal ukrajovat náš náskok. My, i když jsme vedli, jsme najednou měli hlavy dolů a svým přístupem jsme se vraceli do nepovedené herní přípravy. Ústí se k nám v první části poslední čtvrtiny přiblížilo na dostřel 4 bodů. Tehdy jsme se konečně probrali z letargie a začali zase hrát jako tým. Zrychlili jsme přechod na útočnou polovinu a skórovali několik jednoduchých košů. Definitivně jsme tak soupeři odskočili a urvali vítězství, které ale mělo být větším rozdílem. I když při 29! ztrátách můžeme být rádi, že jsme vůbec vyhráli!

 

 

Sokol Pražský vs Válečníci Děčín 68:78 (18:21, 38:39, 48:53)

V neděli nás čekalo dosud neporažené družstvo z Děčína. Od úvodu se hrála vyrovnaná partie. My jsme se dostali do vedení, nicméně soupeř si díky rychlým protiútokům v druhé části prvního hracího období vzal vedení na svou stranu zpět. My jsme i přes naši výškovou převahu ztráceli na doskoku pod oběma koši, i když to byl jeden bod naší taktické přípravy před zápasem. Bohužel nám také chyběla větší bojovnost o neutrální míče a někteří hráči se v tu dobu trápili spíše se sebou než se soupeřem. Vyšel nám aspoň závěr druhé čtvrtiny a soupeře jsme dotáhli na 1 bod. V úvodu druhého poločasu jsme soupeře začali tlačit, ale nebyli jsme schopni proměnit sebelepší pozice nebo trestné hody. Děčín proto začal odskakovat. My jsme se opět trápili s velkým počtem ztrát. Celkově jsme jich za zápas měli 32 a to je skutečně na takto kvalitního soupeře moc! Někteří hráči zároveň začali mít potíže s fauly, a místo aby přesto pokračovali v aktivní obraně, tak přestali zodpovědně bránit a soupeř nás trestal jednoduchými koši. Soupeř si tak zaslouženě připsal vítězství, i když byl dnes k poražení a je velká škoda, že jsme tuto příležitost dnes nevyužili.

 

Víkend nám nabídl dva zápasy s kvalitními soupeři. A právě tyto zápasy chceme vyhledávat a můžou být pro nás velkým přínosem než zápasy s většími bodovými rozdíly! Na našich hráčích je stále vidět, že mají problém reagovat na pokyny a hlavně na aktuální herní situace na hřišti. Zároveň chvilkami naprosto zbytečně přestáváme hrát jako tým, máme sklopené hlavy a nebojujeme o každý míč. Nicméně pomalu si ukazujeme cestu, kudy se chceme vydat a snad už si všichni uvědomujeme, že basketbal se hodně vyvinul od kategorie U13, kde kluci díky defacto covidové pandemii naposledy basketbal mohli hrát.

 

PROTO VZHŮRU DO DALŠÍ POCTIVÉ PRÁCE NA TRÉNINCÍCH!

Diskuze

Tabulka

1. Válečníci Děčín 8 814:393 16
2. Sokol Pražský U15 7 802:362 13
3. SLUNETA Ústí nad Labem 7 593:348 12
4. Tygři Praha 7 669:333 11
5. BK Chomutov 8 473:598 11
6. BK Kladno 7 350:689 9
7. TJ Sokol Kbely 7 283:739 8
8. Slavoj BK Litoměřice 7 241:763 7

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 96441
Posledních 30 dnů: 2403 | Posledních 7 dnů: 560 | Poslední den: 99

© 2021 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne