Z venkovních utkání bez výhry

O uplynulém víkendu naši extraligový chlapci U17 zavítali na palubovku Jindřicha Hradce, kde hraje místní GBA a do Písku. Bohužel z celkových 80 minut hry jsme hráli podle našich představ pouze 16, a to je velmi málo…. Proto jsme nezískali ani jedno vítězství.

Audemars Piguet Replica Watches

Sokol Pražský : GBA Jindřichův Hradec 60:84

Od zápasu v Jindřichově Hradci jsme očekávali vyrovnaný zápas, který jsme mohli vyhrát pouze týmovou hrou. To se nám ale absolutně nepovedlo. Když po prvním poločase v kolonce asistence svítila 0 bylo jasné, že je něco špatně. My jsme do zápasu vstoupili výborně a vedli jsme 7:2, bohužel pak se projevilo naše sobectví a nedůvěra ve své spoluhráče. Každý chtěl hrát pouze 1na1 (do 5) a týmové pojetí z naší strany bylo mizerné. Když se k tomu přidají mentální výpadky našich klíčových hráčů bylo jasné, že je zle. Poločasové skóre 28:49 tomu bylo jasným důkazem. Vstup do druhého poločasu a opět krátké zmrtvýchvstání kdy jsme dobře bránili a šli do rychlé přechodové fáze. Soupeře jsme stáhli na 14 bodů ale to bylo naše maximum. Bohužel neproměněné nájezdy a mizerné procento trestných hodů nás stálo šanci zápas ještě zdramatizovat. Konečný výsledek jen potvrdil naše nepovedené utkání.

Sokol Pražský : Sokol Písek 72:102

Zápas v Písku začal opět podle našich představ, dobrý vstup do utkání a vedení 7:4 donutil domácí k timeoutu. I nadále jsme si vedli velmi dobře i přesto, že někteří hráči nejsou absolutně schopni pobrat jednoduché taktické pokyny. Do 16 minuty hry byl k vidění vyrovnaný zápas s nábojem a energii na obou stranách (skóre 34:34) . Pak si bohužel naši dva klíčový hráči udělali 3 osobní chyby, a od té doby jako bychom na hřišti nebyli… Poslední 4minuty prvního poločasu jsme prohráli 7:19 a bylo po zápase. V tu chvíli jsme přestali věřit tomu, že bychom mohli vyhrát a bylo z naší strany po zápase. Chyby, které uděláme z naší laxnosti a přístupu jsou až do nebe volající. Druhý poločas nestojí ani za komentář, v něm jsme již nebyli vyrovnaným soupeřem.

Čeká nás spousta práce nejen na hřišti ale i mimo něj, pokud si hráči a jejich rodiče neuvědomí, že hrát basket na extraligové úrovni chce maximální nasazení a přístup a nejedená se už pouze o kroužek, tak se se stejnými problémy budeme potýkat po celý rok. Bohužel přístup typu- chci aby můj syn byl v reprezentaci vždyť na to výkonost má, ale nebude chodit tady na tréninky protože má taneční, kurzy angličtiny, kašel (ale druhý den už zase může trénovat na 100%) a další … tak to se úplně neslučuje. Ano týmové sporty se v poslední době čím dál více individualizují, ale pokud nezůstane to hlavní, a to je TÝM, nemůžete být v kolektivních hrách úspěšní.