První domácí vítězství pro naše muže

Po posledním velmi nevydařeném domácím utkání proti Sokolu Písek, jsme si konečně připsali domácí vítězství.

SP Basket : Basketbal Polabí 91:87

I přes předzápasový apel, že proti nám bude stát mladé a aktivní družstvo jsme do zápasu nevstoupili vůbec dobře. Soupeře nás přehrával v přechodové fázi a lehce skóroval. Stav zápasu po 6 minutách 5:18 byl opět jak z hororového snu. Naštěstí jsme poté trošku zabrali, a začali pomalu náskok soupeře stahovat. Hráli jsme lépe organizovaněji v útoku a tím jsme zamezili lehkým protiútokům soupeře. Poločasové skóre 42:44 slibovalo zajímavý druhý poločas. My jsme museli reagovat na hru soupeře a nasadit menší pohyblivější sestavu a to nám neslo ovoce. Třetí čtvrtina byla ještě stále vyrovnaná ale v poslední čtvrtině jako by naši hráči chtěli ukázat, že basket opravdu hrát umí a najednou jsme soupeře jednoduše přehrávali. Vedení 84:69 čtyři a půl minuty před koncem naznačovalo klidný konec zápasu. Opak byl ale pravdou. Naše zvolnění tempa, menší pohyb v útoku a špatně zvolené střely byly voda na mlýn pro soupeře, který se opět rychlými přechody do útoku vrátili do zápasu. V závěru jsme měli naštěstí více štěstí a vítězství uhájili.

Pavel Budinský: „ Za výhru můžeme být všichni velmi rádi, neboť se nerodila lehce od samého začátku. Potíže nám dělala menší pohyblivá sestava soupeře, naše špatná rozhodnutí v obraně i útoku a slabá produktivita. V druhém poločase jsme se herně zvedli, našli sestavu která si vyhověla a přes tlak soupeře v konci utkání jsme nakonec díky bojovnosti vyhráli.“

Další utkání nás čeká na palubovce USK Praha, a to v pátek 15.10 od 20:00. Přijďte nás podpořit!