Datum a čas konání: 20.4.2024 09:00
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Kmošek, Loudová

Hráči U12 odehráli první přeborové zápasy

O víkendu 9.-10. 10. kluci odehráli první přeborové zápasy. Ze čtyř zápasů, odehraných v rodičům nepřístupné tělocvičně základní školy Na Dlouhém lánu, jsme dvakrát jednoznačně zvítězili a dvakrát relativně těsně prohráli.

V sobotu byli našimi soupeři Žižkov Falcons a Jižní Supi. V obou zápasech jsme zvítězili o rovných 70 bodů — proti Žižkovu 84:14 a proti Jižním Supům 81:11. Přesto se v naší hře objevovala spousta chyb, a to především v obraně. Stále chvílemi tápeme v postavení obránce mezi košem a hráčem, a tak jsme soupeřům mnohdy nabízeli volnou cestu do koše. Stejně tak přechod z útoku do obrany, konkrétně tedy nabrání hráče po vstřeleném koši, byl naší slabší stránkou. Radost z daného koše často způsobila, že jsme přestali hrát a namísto okamžitého rozebrání hráčů stáli na místě.

Ve druhém dni nás čekali soupeři o poznání silnější — BŠ Tygři Praha a BA Radotín. S Basketbalovou školou jsme odehráli hned první zápas dne od 9:00 a ještě při týmové poradě se zdálo, že jsou kluci poněkud rozespalí, na hřiště ale vstoupili připravení a odhodlaní bojovat. Po kvalitním vstupu do zápasu jsme si začali věřit a kluci předvedli velmi chvályhodný výkon. Zlepšila se obrana hráče 1 na 1, v případě přečíslení jsme si byli schopni vypomoct a v útoku jsme najížděli přímočaře do koše. Vyrovnaný zápas nakonec dopadl lépe pro Tygry, kteří zvítězili 50:43. Nehledě na porážku bylo však toto utkání za uplynulý víkend bezpochyby naším nejlepším.

Jak je pro nás klíčový vstup do hry, ukázal poslední zápas proti Radotínu. Do něj jsme vstoupili nekoncentrovaně a po mdlém prvním poločase jsme prohrávali o přibližně 10 bodů. Nebyli jsme s to plnit jednoduché pokyny, hráči z lavičky se na hřiště ploužili a výkon byl obecně diametrálně odlišný od předchozího zápasu. V druhém poločase jsme se nicméně zvedli, vrátili se k naší hře, a především bojovností v obraně dotáhli skóre 3 minuty před koncem na 52:52. Ve vypjaté koncovce jsme dostali několik rychlých košů a nakonec podlehli 62:54. Že jsme za vyrovnaného stavu nedokázali soupeře definitivně porazit, vůbec nevadí, problémem bylo naše zaspání, bez něhož se zápas mohl rozhodnout mnohem dříve, a ne v posledních minutách, kdy je již výsledek z velké části dílem náhody.

Celý víkend hodnotíme jako pozitivní — dokázali jsme si, že máme na to vyrovnat se kvalitním týmům a rovněž jsme si odnesli hořkou porážku s Radotínem, která by měla být motivací k dalšímu tréninku a snaze “vrátit jim to” v příštím vzájemném zápase.