Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

Kadeti po prvním kole vládci Prahy!

Po odložení dvojzápasu s Děčínem, z důvodu výskytu onemocnění covid-19 v týmu soupeře se nám podařilo domluvit náhradní termín za neodehrané 6. kolo proti BŠ Tygři Praha. Tygři k nám přijížděli jako vedoucí a dosud neporažený lídr západní skupiny extraligy.

Sokol Pražský – BŠ Tygři Praha  74:58

Do zápasu oba týmy vstoupili s velkou energii a zápas tak měl od začátku velký náboj a kvalitu. Od vyrovnaného stavu 10:10 se nám podařilo postupně soupeři odskakovat a vytvářet si mírný náskok. Kluci velmi dobře pracovali v obraně a odměnou jim bylo vedení po první čtvrtině 22:13. Druhá čtvrtina to byl opět velmi bojovný a pohledný basket. Kluci si půjčovali balón, dobře doskakovali a mohli tak těžit z rychlého protiútoku. Dále jsme tak navyšovali naše vedení až na poločasové skóre 46:27. Jak už to tak bývá, poločasové vedení o 20 bodů mnohdy hráče nabádá k polevení a uspokojení. U nás se naštěstí nic takového nestalo! Kluci do druhé půle vstoupili zodpovědně dále bojovali o každý balón, a dále navyšovali naše vedení. Po třech čtvrtkách jsme vedli o pěkných 24bodů. I ve čtvrté čtvrtině hráči hráli na plný plyn a navyšovali naše vedení až na 29 bodů. Bohužel lehké polevení v závěru umožnilo soupeři kosmeticky zkorigovat zápas. To nic ale nezměnilo na našem vítězství!

Hráči za celý zápas zaslouží velkou pochvalu. Makali od první minuty, bojovali jeden za druhého a konečně jsem viděl na hřišti tým, který spolupracuje, komunikuje a hraje jeden pro druhého. To je zatím náš největší posun oproti prvním 4 kolům, kde jsme jako tým nevystupovali. Dále za zmínku stojí, v dorosteneckých ligách málo vídaných, 19 doskoků Kuby Křišťana, který kraloval pod oběma koši a vyspělé rozehrávačské schopnosti Robina Lízálka, který derigoval naši hru. To jsou věci, které nás mohou posouvat a tvoří tým- ne to kdo kolik dá bodů!

Výhrou nad USK a BŠ Praha jsme se vrátili zpět o boj o první čtyřku v extraligové skupině západ. To nejdůležitější nás ale teprve čeká, a to jsou hned následující zápasy proti BA Sparta, Loko Plzeň a dohrávka proti BK Děčín. Proto musíme makat dál a neusnout na vavřínech!!