Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Poslední zápasy základní části se kadetům nepovedly

Poslední zápasy základní části se kadetům nepovedly

Poslední zápasy jsme odehráli sice na venkovních palubovkách ale všechny v rámci Prahy. Ve středu 5.1. jsme zavítali na Folimanku, ve čtvrtek do Stodůlek kde má domácí hřiště BA Sparta a v neděli jsme pražský trip zakončili v Jenči proti domácím BŠ Tygři Praha.

 

 

 

 

Sokol Pražský : USK Praha 56:87

 

Na Folimance jsme nastoupili nezvykle ve středu od 15:00 a nebyl to pro nás šťastný termín. Hráči jakoby nebyli schopni přepnout ze školních lavic na basketbal, a dříve než jsme se rozkoukali bylo po zápase. Náš vstup do zápasu byl přímo hororový, kdy jsme snad první 3 minuty nevyslali střelu na koš… Soupeř se tak dostal okamžitě do vedení 0:11 a tento náskok se nám již nepodařilo dohonit, ba naopak. Soupeř diktoval tempo utkání, a do poločasu si vypracoval náskok 33 bodů. Vstup do druhého poločasu byl ve znamení naší zlepšené hry, ale všechny neutrální míče měl bohužel soupeř, a to nás stálo možnost zápas více zdramatizovat. Soupeř vyhrál zaslouženě a my měli nad čím přemýšlet před dalším zápasem na BA Spartě. 

 

Sokol Pražský : BA Sparta Praha 64:40 

 

Již další den jsme nastoupili k dalšímu zápasu a to na půdě Sparty. I přesto, že je soupeř poslední v tabulce a neměl doposud žádnou výhru jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Opticky jsme byli od první minuty jasně lepším týmem, ale neproměňování košů z pod koše a velký počet ztrát zapříčinilo to, že soupeř byl po první čtvrtině na dostřel. (17:11) Místo toho abychom v zápase proti Spartě získali sebedůvěru do dalších utkání, zápas si užívali a dělali správná rozhodnutí v útoku, tak jsme se celým zápasem protrápili. Jediné pozitivní na tomto zápase bylo vítězství a dva body do tabulky. 

 

Sokol Pražský : Tygři Praha 66:76

 

Poslední zápas první části soutěže jsme odehráli v Jenči. Od první minuty se jednalo o vyrovnaný zápas a obě mužstva předváděla bojovný výkon. Bohužel jsme to postupem času byli my, kdo začal prohrávat o pár bodů. Bohužel proti lepším soupeřům nám už nestačí pouze jedna příhra a hra 1na1, ale musíme se dostat více do pohybu a začít lépe spolupracovat v útoku. Ve třetí čtvrtině nám začal soupeř více odskakovat a zdálo se že již nenajdeme síly ke zdramatizování zápas. Opak byl ale pravdou. Po timeoutu se nám podařilo proměnit dva útoky po sobě a hráči najednou ožili, jak kdyby je někdo polil živou vodou. Ze ztráty -15 jsme se dostali až na rozdíl jediného bodu, ale to bylo z naší strany maximum. V útoku prišly dvě nevynucené ztráty a soupeř nám opět odskočil a uklidnil se. 

.

.

.

 

Těmito zápasy pro nás skončila první část soutěže U17. Z té jsme sice neprošli mezi nejlepších 8 mužstev v ČR, ale to neznamená že se nemůžeme probojovat do play off a bojovat v závěru sezóny třeba i o final four. V nadcházejících dvou měsících nás čekají zápasy s týmy: Basket Brno, BK Pardubice, BK Snakes Ostrava a BCM Orli Prostějov. Pouze s těmito týmy odehrajeme zápasy systémem doma, venku a v těch se rozhodne, jestli se probojujeme do předkola play off. Co je ale ještě důležitější, aby se zlepšovala naše hra a byl během sezóny vidět posun a progres. Proto musíme dál makat a zlepšovat se jak individuálně tak týmově – a prostor je obrovský  . 

Diskuze

Tabulka

1. Sokol Písek Sršni 14 1230:853 27
2. Tygři Praha 14 1105:876 25
3. USK Praha 14 1035:917 23
4. BK Lokomotiva Plzeň 14 1082:1041 21
5. Sokol Pražský U17 14 997:1056 20
6. BK Lions Jindřichův.. 14 974:1047 20
7. Válečníci Děčín 14 887:1067 18
8. BA Sparta Praha 14 689:1142 14

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 101896
Posledních 30 dnů: 1549 | Posledních 7 dnů: 434 | Poslední den: 65

© 2022 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne