Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

Kadeti doma jasně přehráli Ostravu a Prostějov

Dva dobré výkony předvedli kadeti doma proti týmům Snakes Ostrava a BCM Orli Prostějov. Oba zápasy měli podobný průběh a i závěrečné skóre. Snakes Ostrava jsme porazili 111:65 a Prostějov si domu odvezl porážku 114:62.

Sokol Pražský : Snakes Ostrava 111:65

Do zápasu s Ostravou jsme vlétli s velkou chutí a enerigíí. Na hráčích bylo vidět, že dlouho zápas nehráli a užívali každou chvíli na hřišti. Dobrá obrana někdy až příliš agresivní zapříčinil, že tým hostů skóroval svých pár bodu převážně z čáry trestného hodu. Další faktor, který nám dělal v první polovině problém byl obranný doskok. Obě tyto činnosti jsme postupem času zlepšili a výsledkem byla krásná výhra téměř o 50 bodů. Všichni hráči zaslouží pochvalu za odvedenou práci a nasazení.

Sokol Pražský : BCM Orli Prostějov 114:62

V nedělním zápase jsme byli od první minuty jasně lepším týmem, a tomu odpovídalo i skóre. Hráči zaslouží velký kredit, že i přes vedení o 25 bodů po první čtvrtině nepřestali hrát a hráli i nadále kolektivně. Všechny čtvrtiny jsme vyhráli, a náš náskok postupně narůstal až na finálních 52 bodů. Jediným mínusem bylo opět velké množství ztrát, které jsme v zápase udělali.

Celkově víkend můžeme hodnotit velmi pozitivně protože se nám poprvé v sezóně podařilo pokořit 100 bodovou hranici v útoku. Dobrý kolektivní výkon, který se projevil v počtu asistencí (26 na zápas) a dominance na doskoku byly hlavní příčinou přesvědčivých vítězství. Doufejme, že nezůstane jen u jednoho povedeného víkendu, ale že v předvedených výkonech budeme i nadále pokračovat. Doufejme že brzy i v kompletní sestavě!