Ze Severu Čech 1:1

Starší žáci o víkendu odehráli další dva zápasy extraligy U15. Tentokrát zavítali na hřiště Válečníků Děčín a Slunety Ústí nad Labem. Připsali si jednu prohru a jedno vítězství, takže se do Prahy vrátili s bilancí 1:1.

Válečníci Děčín vs Sokol Pražský 94:60 (26:10, 48:26, 76:41)

Do netradičně pátečního zápasu jsme vstoupili velmi ustrašeně. Chyběl nám větší důraz v osobních soubojích a větší sebevědomí při zakončení. Soupeř také trefil několik otevřených trojek, které mu pomohly vypracovat si větší náskok v úvodní čtvrtině. Z naší strany bohužel nebyl herní chtíč, abychom se pokusili něco udělat s navyšujícím se skóre. Hodně jsme se nadřeli, abychom v útoku udělali správné a rychlé rozhodnutí a dali koš. Naopak v obraně jsme z některých hráčů soupeře měli úplně zbytečně velký respekt a radši jsme z kontaktu uhnuli a nechali ho skórovat. Také počet našich ztrát za zápas – 37! byl vypovídající. Až v poslední čtvrtině jsme se konečně trochu soupeři vyrovnali, ale bylo to také tím, že Děčín nechal zahrát celou svou lavičku. Domácí si tak připsali zasloužené vítězství a náš výkon nebyl nic moc.

Sluneta Ústí nad Labem vs Sokol Pražský 54:74 (12:24, 20:40, 32:59)

V sobotním zápase jsme nastoupili na ústecké půdě, kde jsme v prosinci utrpěli porážku. Ústecký tým ale od té doby z důvodu korona virových nákaz neodehrál žádné utkání a bylo to na jeho výkonu znát. My jsme naopak od začátku dodržovali taktiku stanovenou před zápasem. Dobře jsme brzdili jejich rychlý protiútok a v útoku jsme naopak od zápasu s Děčínem hráli rychle a jednoduše. Do poločasu jsme si tak vypracovali 20 bodový náskok. Úvodní minuty druhého poločasu jsme prospali. Po rychlém time outu jsme se konečně probrali. Pokračovali jsme v pozorné obraně a v útoku jsme dokázali skórovat z dobrých pozic. Bohužel jen díky naší nekoncentrovanosti v posledním hracím období jsme si nepřipsali větší rozdíl ve skóre.

Komentář trenéra: „Bilanci 1:1 po hracím víkendu na severu Čech bereme. Do Děčína jsme jeli zkusit, zda si soupeř třeba náhodou nevybere svůj slabší den. Ten jsme si ale vybrali my. Byli jsme zbytečně ustrašení, nedůrazní a chvílemi jsme působili hodně alibisticky. Děčín proto zaslouženě vyhrál a pro nás to byla dobrá „škola“ pro sobotní zápas.

V něm jsme naopak od úvodu působili, že chceme vyhrát a snažili jsme se držet naší předzápasové taktiky. Oceňuji zejména jen obdržených 54 bodů, což je velmi dobrý počin na hřišti soupeře a určitě jsme týmově předvedli daleko lepší týmový výkon než v Děčíně.

Během víkendu jsme samozřejmě produkovali velké množství chyb a máme hodně na čem pracovat. V první řadě na osobní zodpovědnosti. Kluci si musí uvědomit, že míč a basketbal nikdy nelže, a že na hřišti není žádný prostor na výmluvy a neustálé omluvy!"