Poslední domácí zápasy nadstavby skončily 1:1

O uplynulém víkendu junioři odehráli poslední domácí zápasy nadstavbové skupiny D. V sobotu jsme si připsali vítězství nad Pardubicemi a v neděli jsme jen těsně nestačili na tým BASKET Brno.

Sokol Pražský – BK Vividbooks Pardubice 83:75

Do sobotního zápasu jsme nevstoupili moc dobře a soupeř se od první minuty lehce prosazoval v útoku. Nebyli jsme schopni bránit tělem, nechali jsme se obcházet 1na1 a týmová obrana vůbec nefungovala. Jediné štěstí bylo, že i nám se dařilo v útoku a tak jsme první čtvrtinu vyhráli 24:20. Bohužel ani druhá čtvrtina nepřinesla zlepšení v obraně, a tak se soupeř dokonce dostal do poločasového vedení 41:45. Ve druhé polovině se ráz zápasu moc nezměnil. Ani jedno družstvo dobře nebránilo a pro oko diváka to byl upracovaný a bojovný výkon z obou stran. Naštěstí jsme v závěru trefili dvě klíčové trojky, které nás nabudili do závěrečných minut a tak jsem Pardubice v závěru doslova přetlačili.

Sokol Pražský – BASKET Brno 59:63

V nedělním brzkém ranním čase jsme odehráli velmi nepovedené utkání. Proti sobotnímu utkání nám začala lépe fungovat obrana, hráči si chtěli vypomáhat, dobře bránili 1na1 ale když už jsme získali balón a šli přesilovou situaci 2na1 nebo 3na2 tak jsem nebyli schopni skórovat. To nás po celý zápas velmi mentálně sráželo. Když k tomu přičteme mizerné procento za 3body- 17/2 (12%) a tristní trestné hody 26/13 (50%), můžeme být vlastně rádi za prohru o pouhé 4body. Prohrávali jsme po celý zápas, v poslední čtvrtině dokonce o 12 bodů, a i přesto jsme měli možnost v závěrečných sekundách trojkou srovnat skóre. To se nám bohužel nepovedlo, a tak si Brno odvezlo cennou výhru.

V následujících 3 týdnech nás čekají dvě dohrávky na hřištích soupeře. Již přístí středu 2.3. zavítáme do Pardubic, 10.3. nás čeká odveta v Brně a nadstavbovou skupinu B zakončíme zápasy 12-13.3. v Prostějově a Ostravě. Uvidíme jak se nám bude dařit a jakou si vybudujeme pozici pro předkolo playoff.