Zakončení základní části na Moravě

Kadeti své dva poslední zápasy odehráli v Prostějově a Ostravě. Po sobotním ne příliš vydařeném zápase proti Prostějovu, kdy jsme vyhráli pouze o 10 bodů, jsme v neděli předvedli o poznání lepší výkon a v Ostravě jsme vyhráli o bodů 30 . Celkově jsme si tak z Moravy přivezli dvě vítezství.

Sokol Pražský : BCM Orli Prostějov 78:68

K sobotním zápasu jsme poprvé v této sezóně odcestovali vlakem, a hráči si to přebrali sytlem „jedeme na výlet“. V tomto duchu se nesl celý zápas. Opět začátek utkání naše vcelku dobrá obrana ale kupa chyb v přechodu do rychlého protiútoku a neproměňování volných pozic. Místo toho, aby první čtvrtina skončila o 15, tak jsme ji vyhráli pouze o 6 bodů. Bohužel hráči nejsou v této věkové kategorii tak vyspělí, aby uměli zapnout během útoku na jiný stupeň rychlosti. Náš vlažný vstup do zápasu nás trestal celý zápas. Najednou nám padal balón z ruky, a my se divili jak je to možné, že ani jednoduché koše z pod koše nedáváme. Doufám, že tento zápas bude velkým vykřičníkem do jejich kariery, že ani postavení v tabulce, ani předzápasové prognózy nic neznamenají pokud na hřišti nepředvedou od první minuty maximální výkon a úsilí.

Sokol Pražský : BK Snakes Ostrava 78:49

Po přesunu do Ostravy nás čekal v neděli kvalitnější soupeř z Ostravy. To věděli i hráči, a bylo již před zápasem vidět že se na něj koncentrují mnohem víc. Mnohem lepší vstup do utkání, kde naše hra měla parametry, jen nás brzdily zbytečné fauly některých hráčů, a tak mohli hráči Ostravy skórovat z trestných hodů. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili lépe, bez zbytečných faulů a nás náskok začal postupně narůstat. Po celý zbytek utkání jsme vedli zhruba o 20 bodů a ani změna v obraně soupeře na zónou obranu nás nepřibrzdila. V závěrečných minutách jsme dokonce náš náskok navýšil až na konečných 29 bodů, a tak jsme mohli z Ostravy odjíždět s dobrým pocitem. Bohužel velkým škraloupem na utkání byl velmi slabý výkon rozhodčích, kteří během zápasu několikrát svými rozhodnutími poškodili obě družstva.

Po dohrání základní části jsme skončili na celkovém 11 místě se shodnou bilancí 11 výher a 11 porážek. Nový systém soutěže nám ovšem umožnuje stále bojovat o příčky nejvyšší. V předkole play-off našim soupeřem bude tým BA Nymburk, kdy hrajeme na dvě vítězná utkání. Utkání se odehrají 25.3. v Nymburce, 27.3. od 14:00 na Sokole Pražském a přápadně třetí utkání 29.3. opět v Nymburce. Věřím že po zdravotních patáliích z průběhu sezóny jsme konečně kompletní a máme chuť zabojovat o příčky nejvyšší. Máme na to!!