Poslední utkání nejmladších minižáků

O víkendu 26.-27.3. jsme s U11 odehráli poslední utkání v pražském přeboru. V utkání proti USK šlo o přímý souboj o 2. místo, které zajišťovalo účast na národním festivalu.

Sokol Pražský – Sokol Kbely    139:5 (41:0, 40:0, 22:3, 36:2)

Statistiky hráčů: Očadlík 34, Hořčička 22 (TH: 2/7), Kasyanov 14 (TH: 4/4), Spěvák 13 (TH: 1/2), Pašek 12 (TH 0/2), Ba a Buchvaldek 10, Gregor a Zavadil 8, Havlíček 4, Azih a Klíma 2

V utkání proti Sokolu Kbely jsme již od začátku jasně dominovali a soupeři toho příliš nepovolili. V druhém poločase nám trochu klesla produktivita a přibylo několik hloupých ztrát, ale zápas to nijak neovlivnilo. Všichni hráči se dokázali bodově prosadit, což je super!

Sokol Pražský – USK Praha      35:85 (11:16, 6:27, 6:17, 12:25)

Statistiky hráčů: Očadlík 10, Ba 6 (TH: 0/2) Kroupa 6 (TH: 2/4), Hořčička 5 (TH: 1/3), Cinger 3 (TH: 1/2), Kasyanov 3 (TH: 3/4), Pašek 2

V dalším utkání jsme začali velmi dobře. Tlačili jsme na soupeře v obraně a dokázali jsme se rychle prosadit do koše. Bohužel od druhé čtvrtiny už jsme nebyli rovnocenným soupeřem a USK jasně dominovalo. V utkání se v plné nahotě ukázaly naše nedostatky. Mně jako trenérovi ale nejvíce vadil laxní přístup spousty hráčů. Neochota se rozběhnout, poprat se o míč nebo vnímat, co se okolo na hřišti děje. S takovým přístupem se basketbal hrát nedá, bohužel. Věřím, že bylo v našich silách uhrát lepší výsledek.

Sokol Pražský – BA Sparta       78:18 (14:3, 17:11, 20:2, 27:2)

Statistiky hráčů: Očadlík 28, Pašek 18, Hořčička 10, Spěvák 9 (TH: 1/4), Ba 4, Zavadil 3 (TH: 1/2), Azih, Cinger a Pololáník 2

V nedělním utkání jsme opět vstoupili do utkání vlažně, kdy jsme hrozivě hořeli v obraně. Nedokázali jsme pořádně ubránit 1:1, naštěstí pro nás to soupeř nedokázal příliš potrestat. V útoku jsme si moc nevyhověli přihrávkou a spíše jsme se snažili hrát „jeden do všech“. Od druhého poločasu se projev naší hry o dost zlepšil a my jsme tak mohli sezónu zakončit vítězně! :)

Nakonec nám náleží třetí místo v Praze a musím konstatovat, že zaslouženě. Na vyšší příčky momentálně nemáme dostatečné kvality a dovednosti. Nyní bude na nás, jak začneme pracovat na trénincích a jak se budeme zlepšovat!