Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Pátí v Centrální Evropě

Pátí v Centrální Evropě

Starší žáci se v termínu 17.-20.3. zúčastnili play off turnaje evropské soutěže EYBL, kde měli možnost se poměřit s dalšími týmy z centrální divize, které se účastnili letošního ročníku a stejně jako naši sokolíci se pro tento play off turnaj kvalifikovali z předcházejících dvou kvalifikačních skupin. Z důvodu zvýšení konkurenceschopnosti jsme náš tým opět doplnili o hráče z družstev Válečníci Děčín a BK Brandýs nad Labem.

 

 

 

 

Sokol Pražský vs MKK Spartak Office Shoes 87:79

Do prvního zápasu jsme vstupovali do souboje s velkým neznámým turnaje – srbským Spartakem, který byl do turnaje narychlo dosazen. Od konce první čtvrtiny jsme se chopili vedení, které jsme až do konce nepustili. Soupeřům jsme však nebyli schopni více bodově odskočit i díky velmi špatnému procentu TH (41/21 = 51%).

 

Sokol Pražský vs Vodno Skopje Partizan 74:100

Další zápas jsme absolvovali proti makedonskému soupeři, který se první zápas proti domácímu celku předváděl maximálně agresivní hru s velkým množstvím zdvojování. Naše hráče jsme na to připravovali, ale bohužel se toho stejně zalekli. My po celý zápas působili hodně bojácně a chyběla nám větší energie něco s výsledkem udělat. Naopak soupeř hrál špičkový evropský basketbal, který nesl spíše prvky dorosteneckého výkonu. Bohužel jsme tak neměli co nabídnout a s budoucím vítězem turnaje jsme prohráli větším rozdílem.

 

Sokol Pražský vs DEAC KA 65:78

V posledním zápase naší skupiny jsme nastoupili proti domácímu týmu, který byl opět herně velice organizovaný a navrch měl realizační tým větší než některé mužské týmy v KNBL. Do poločasu jsme se snažili se soupeřem držet krok, pak nám ale začal utíkat. Na našich hráčích byla zřetelná až moc velká frustrace z vlastního výkonu, než aby se semkli jako tým a chtěli s výsledkem ještě něco udělat. Až poslední čtvrtinou jsme dokázali náskok soupeře lehce stáhnout.

 

Sokol Pražský vs NH Ostrava 90:77

Naše výsledky nám do posledního zápasu turnaje a de facto i sezóny v EYBL přisoudily dalšího českého zástupce NH Ostrava. Od úvodu se hrál velmi vyrovnaný zápas. My jsme velmi dobře pracovali na doskoku a hlavně jsme hráli velmi kolektivně. Soupeře zase v zápase držela přesná střelba za 3 body (za první poločas 43%). My naopak oporu ve střelbě z dlouhé vzdálenosti postrádali. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Pouze nepřesní maďarští rozhodčí se dopouštěli chyb na obě strany a zbytečně tak ovlivňovali hru. V závěru zápasu jsme konečně protrhli střeleckou smůlu a dvěma trojkami a koši z rychlých protiútoků a po doskoku jsme rozhodli o našem vítězství a sladce zakončili tento náš poslední společný turnaj.

 

Komentář trenéra: „V první řadě jsme rádi, že jsme se mohli tohoto play off turnaje zúčastnit. Bylo vidět, že účast na turnaji si stejně jako my většina týmu vybojovala v předcházející fázi soutěže a sportovní úroveň zápasů byla ještě vyšší než v základních kolech. My jsme se bohužel úplně tolik nepotkali s aktuální formou, jako tomu bylo na předcházejících turnajích. Přesto to byla pro všechny hráče obrovská zkušenost a pokud si z ní odnesou to správné, můžou se ve svých kariérách významně posunout. Finálně jsme spokojeni i s umístěním, když jsme obsadili 5. místo v Centrální divizi EYBLU, takže de facto jsme pátí v Centrální Evropě na klubové scéně :-). Velké díky patří i do družstev Válečníků Děčín a BK Brandýs nad Labem, které umožnily a podporovaly účast svých hráčů v našich barvách ve všech třech turnajích v průběhu celé sezóny. Již teď se těšíme na další sezónu!“

Diskuze

Tabulka

1. Válečníci Děčín 14 1297:646 28
2. Sokol Pražský U15 14 1444:715 25
3. SLUNETA Ústí nad Labem 14 1158:673 25
4. Tygři Praha 14 1153:690 22
5. BK Chomutov 14 838:1037 20
6. BK Kladno 14 724:1363 17
7. TJ Sokol Kbely 14 550:1206 16
8. Slavoj BK Litoměřice 14 518:1352 15

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 108450
Posledních 30 dnů: 1699 | Posledních 7 dnů: 353 | Poslední den: 40

© 2022 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne