U15 mají dohráno

Hráči U15 v minulých týdnech dohráli své poslední 4 zápasy v extralize. Pouze vítězství ve všech zápasech jim dávalo šanci na účast na MČR. To se jim však nepovedlo a sezóna tak pro ně již skončila.

Sokol Pražský vs Brandýs nad Labem 79:53 (13:23, 39:39, 58:45)

Do zápasu jsme měli mizerný vstup. Především naše produktivita v útoku byla špatná. V druhé čtvrtině jsme zlepšili střeleckou mušku a soupeře dotáhli. Naopak vstup do druhého poločasu byl z naší strany velmi dobrý. Hráli jsme aktivně a soustředěně a prvních 5 minut jsme vyhráli 14:2. Ve čtvrté čtvrtině soupeř začal fyzicky odpadat a my jsme zlepšenou obranou dokázali zvítězit větším rozdílem.

BK Brandýs nad Labem vs Sokol Pražský 88:73 (20:24, 47:37, 70:62)

Odveta v Brandýse ukázala, že zápas se vždy začíná od stavu 0:0 a především byla typickým úkazem našeho psychického rozpoložení v letošní sezóně a obrovských herních výkyvů. Soupeř nastoupil oslaben o některé hráče pouze v sedmi hráčích. Vstup do zápasu jsme na útočné polovině neměli úplně špatný, ale v obraně jsme byli pomalí a nedůrazní a spíše bojovali s klouzavou palubovkou než soupeřem. V druhé čtvrtině jsme naprosto vybouchli! Velmi špatná obrana a kolikrát až neuvěřitelně  laciné koše od brandýských hráčů nebyla dobrá vizitka pro náš tým. „Trápení“ z obrany jsme si přenesli i do útoku a soupeř nám tak v poločase odskočil. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná, protože jsme přistoupili na soupeřův styl hry „koš za koš“, což ale pro nás bylo nevýhodné. V poslední čtvrtině jsme se konečně přiblížili k soupeři na dostřel jednoho bodu. Pak však nepřesní rozhodčí udělali několik sporných rozhodnutí v náš neprospěch (zejména útočný a pátý faul Kryštofa). My jsme se dostali pod tlak, začali jen zmatkovat a kupit chybu na chybu. Nadšeně hrající soupeř si vítězství nenechal vzít a upřímně řečeno si ho za svůj heroický výkon zasloužil více než my!

Sokol pražský vs Sluneta Ústí nad Labem 86:58 (24:14, 45:28, 64:47)

Naopak zápas se Slunetou nám vyšel. Hráli jsme zodpovědně na obou polovinách hřiště a nedali jsme soupeři žádnou šanci. Jen je škoda, že takto jsme nehráli i proti Brandýsu. Tentokrát to pro nás bylo zasloužené vítězství.

Sokol Pražský vs Válečníci Děčín 56:88 (21:19, 32:39, 67:38)

Před zápasem s Děčínem jsme věděli, že je to naše poslední společné utkání. Cíl tedy bylo si ho užít a rozloučit se co nejlepším výkonem. V první čtvrtině jsme to plnili! Slušně jsme bránili a v útoku jsme se opírali o střelbu z dlouhé vzdálenosti. V druhé čtvrtině nás soupeř trochu přitlačil, ale i tak jsme se neměli za co stydět a bojovali jsme. Do druhého poločasu jsme měli velmi špatný vstup, kdy nám soupeř za 7 minut nastřílel 5 trojek a my jsme nebyli schopni dát koš. V obraně jsme byli naprosto nedůrazní na doskoku a dávali tak šanci soupeři dopichovat své nepovedené střely. Poslední čtvrtina se tak již dohrávala.

Hodnocení trenéra: „Náš tajný sen v podobě postupu na MČR se nám bohužel nepovedl naplnit. Nemyslím si, že bychom od něj byli tak daleko, ale upřímně řečeno, když si zhodnotím celou sezónu, tak jsme na MČR asi spravedlivě nepostoupili. Bohužel jsme celou sezónu bojovali až moc s nevyrovnaností našich výkonů a především naším mentálním nastavením, které se hodně projevilo v extraligových zápasech. Bylo tak vidět, že všichni kluci na tom musí hodně zapracovat, pokud chtějí hrát extraligu i v dorostenecké kategorii.

Všem hráčům děkuji za sezónu a přeji jim jen to nejlepší do jejich budoucích kariér a životů. Také děkuji všem rodičům a dalším fanouškům za podporu týmu po celou sezónu.

Je skvělé, že kluci konečně po dvou letech mohli absolvovat celou sezónu a věřím, že si z ní odnesou jen to nejlepší!“