Úspěšný vstup U15 do sezóny

Starší žáci mají za sebou úspěšný vstup do sezóny. K prvním zápasům cestovali na hřiště Sokola Písek a Lokomotivy Plzeň. V obou zápasech si připsali přesvědčivá vítězství.

Sokol Písek vs Sokol Pražský 52:108 (8:17, 17:61, 33:80)

V úvodu prvního zápasu byla na našich sokolících patrná nervozita. Nedařilo se nám chytit jednoduchými koši. Místo toho naše hra působila kostrbatě, předržovali jsme míč a volili jsme těžká zakončení. V druhé čtvrtině jsme se konečně uklidnili a rozjeli náš „uragán“. Agresivní obrana, rychlý přechod do útoku a správná rozhodnutí na útočné polovině nás v této fázi zápasu zdobily. Druhá čtvrtina tak skončila 9:44 v náš prospěch. Na začátku druhého poločasu jsme „usnuli na vavřínech“. Po time outu a hlasitější domluvě trenéra se naše hra zlepšila, i když už kvalitou nedosahovala druhé čtvrtiny. Zápas jsme přesto dovedli do přesvědčivého výsledku. Určitě ale 52 obdržených bodů je dost, i když soupeř trefil 11 trojek.

Statistiky z utkání Písek vs SP

Lokomotiva Plzeň vs Sokol Pražský 60:101 (14:31, 30:51, 47:79)

V neděli nás čekala Lokomotiva. Tentokrát jsme měli velmi dobrý a aktivní vstup do zápasu. Agresivně jsme bránili a v útoku jsme hráli jednoduše. K tomu jsme se trefili i z perimetru (4x3 b. za první čtvrtinu). První část druhé čtvrtiny z naší strany byl také povedený úsek s velkým množstvím rychlých protiútoků a případně dobrou prací na útočném doskoku. Bohužel v závěru poločasu jsme trochu polevili. V druhém poločase jsme se soustředili na začátek. To se nám povedlo a bylo de facto po zápase. Opět jsme ale dělali hloupé chyby v důslednosti, a proto 60 obdržených bodů je zbytečných.

Statistiky z utkání Lokomotiva vs SP

Hodnocení trenéra: „Jsem moc rád za úspěšný vstup do sezóny. V zápase v Písku nás v úvodu zbytečně svazovala nervozita. Náš týmový výkon v Plzni už byl lepší. V obou zápasech jsme měli velmi dobré herní pasáže a hráli basketbal, kterým bychom se rádi prezentovali v sezóně. Určitě musíme zapracovat na obraně, která ještě určitě není podle našich přestav a někdy trochu „bloudíme“. Nicméně pokud budou chtít hráči dál na sobě pracovat, tak věřím v brzký posun i v této činnosti!"