Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sokol Pražský U13 vs SK Velká Ohrada

Datum a čas konání: 7.10.2023 11:45
Místo: TJ Ruzyně

První kvalifikační turnaj zvládli U13 bez ztráty kytičky

První kvalifikační turnaj zvládli U13 bez ztráty kytičky

1. a 2. 10. jsme na domácí palubovce odehráli tři zápasy v rámci prvního kvalifikačního turnaje. Po odehrání obou kvalifikačních turnajů se na základě výsledků rozdělí dvanáct pražských týmů do dvou skupin, přičemž my jsme se třemi výhrami posunuli o několik kroků blíže k vytyčenému cíli, tedy postupu do první skupiny.

Sokol Pražský : Jižní Supi - 84:29

Do prvního zápasu jsme coby favorité chtěli vstoupit agresivně a co nejdříve převzít kontrolu nad zápasem. Díky tlaku na obranné polovině jsme získali množství míčů a jednoduchými koši jsme soupeři brzy odskočili. Následně jsme náskok navyšovali, vinou chvilkové nekoncentrovanosti a lenosti jsme nicméně soupeři umožnili vstřelit příliš mnoho bodů. Mimo tyto výpadky jsme však odehráli kvalitní zápas a předvedli jsme, že jsme od minulé sezóny dosáhli zlepšení a i díky novým oporám v týmu se vracíme minimálně jako konkurenceschopný tým.

 

TJ Sokol Dubeč : Sokol Pražský - 39:64

V zápase proti Dubči jsme si přáli vrátit trpké porážky z minulé sezóny, což se nakonec podařilo vcelku jednoznačnou výhrou o 25 bodů. Specifická obrana soupeřů nás sice opět trápila a ani časté přerušování hry, které zápas prodlužovalo do nekonečna, nepřispívalo naše hernímu projevu, nicméně vlivem dobré střelby z delší vzdálenosti (za zápas jsme vstřelili čtyři trojky) a individuálním akcím na útočné polovině jsme si po celý zápas udrželi náskok minimálně 15 bodů, který se nám podařilo urvat již na začátku utkání díky celoplošné obraně.

 

Sokol Pražský : Tygři Praha B - 101:22

Cílem zápasu proti Tygrům B bylo podat vyrovnaný výkon a vyzkoušet si situace, na které ve vyrovnaných zápasech není prostor. Úvodní šňůra 17:0 v náš prospěch znamenala excelentní start, potom jsme ovšem v disciplinovanosti mírně polevili, což se projevilo neproměňováním jasných situací a lacinými chybami v obraně. Celkový výkon hodnotíme pozitivně, každopádně 40 daných bodů za první čtvrtinu a 2 obdržené body za třetí jasně signalizují, že jsme se mohli zastavit vysoko nad stobodovou hranicí a soupeře pustit k ještě méně zakončením.

 

Turnaj i přes výhrady vnímáme nadmíru pozitivně - ve všech zápasech jsme přesvědčivě zvítězili a kluci projevili herní myšlení, chvílemi dokonce i nad rámec trenérských pokynů (hoď a běž, střelba za tři body, zabavení obránce ve prospěch týmu). Současně vykrystalizovaly nedostatky, na kterých budeme následující měsíc pracovat, abychom na dalším kvalifikačním turnaji předvedli ještě lepší a suverénnější výkony.

 

Diskuze

Tabulka

1. Sokol Pražský U13 0 0:0 0
2. BA Sparta 0 0:0 0
3. Jižní Supi 0 0:0 0
4. SK Velká Ohrada 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 130708
Posledních 30 dnů: 2336 | Posledních 7 dnů: 730 | Poslední den: 47

© 2023 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne