Pouze jeden zápas

Starší žáci o víkendu měli na programu další zápasy žákovské ligy. V sobotu zavítali na hřiště BK Klatovy, kde domácí porazili přesvědčivě 93:54. Nedělní zápas v Domažlicích byl z důvodu špatného zdravotního stavu soupeře odložen.

MCM Outlet

BK Klatovy vs Sokol Pražský 54:93 (8:30, 24:50, 42:75)

Náš cíl v Klatovech byl dobrý a energický vstup do utkání a ten se nám povedl. Zdobila nás pozorná obrana a rychlý přechod na útočnou polovinu. Soupeř byl celou první čtvrtinu zaskočen a nepomáhal ani křik domácího trenéra. Bohužel od druhé čtvrtiny jsme od této energie odstoupili. Opět jsme bojovali s obranou (zejména soupeřovy kombinace postavené na hand off) a obranném doskoku. V útoku jsme dobývali soupeřovu zataženou obranu. Za zápas jsme vyslali 39 střeleckých pokusů za 3b (39/8). Drtivá většina byla ale správně zvolených. V druhém poločase jsme trochu zlepšili práci v obraně, i když to opticky dle obdržených bodů nevypadá. Zápas jsme dovedli do přesvědčivého konce v náš prospěch.

Hodnocení trenéra: „Jsem rád za aktivní vstup hráčů do zápasu, který byl jedním z našich hlavních cílů. V zápase jsme vystřelili 39 střeleckých pokusů. Je ale nutné podotknout, že drtivá většina byla naprosto správně vystřelená a hráči se musí učit nebát se vystřelit, pokud je nikdo nebrání. Těžko se totiž hraje do obrany, kdy všech pět hráčů soupeře zaleze „do bedny“ v momentu prvního úderu našeho hráče směrem ke koši. Je to sice účelová obrana, která může být úspěšná v mladších kategoriích, ale určitě už nebude úspěšná v kvalitních dorosteneckých soutěžích…

Stále nejsem spokojen s naší obranou, obranným doskokem a komunikací, i když se na to v trénincích zaměřujeme. Většina hráčů na hřišti třeba reaguje správně, ale pak se vždy najde jeden, který „zaspí“ a my jsme z toho trestáni. Nezbývá nám tak, než v započaté práci pokračovat na tréninku a ještě v těchto činnostech přitvrdit.“