Špatné výkony

Starší žáci o víkendu odehráli dva zápasy ŽL na domácí palubovce. V sobotu podlehli Lokomotivě Plzeň 65:71. V neděli přetlačili Sokol Písek 65:61. Svým herním výkonem ale zaostali za očekáváním.

Sokol Pražský vs Lokomotiva Plzeň 65:71 (19:13, 29:39, 51:51)

První čtvrtinu jsme z naší strany odehráli slušně. V útoku jsme si dobře půjčovali míč a správně volili zakončení. V druhé čtvrtině jsme od tohoto herního stylu naprosto ustoupili. V obraně jsme byli pomalí, nedůrazní. Soupeř měl každý neutrální míč a v útoku jsme se udriblovávali a chybělo nám buď sebevědomí, nebo jsme naopak měli „spasitelské myšlenky“. Soupeř si tak vzal do rukou otěže zápasu. Ve třetí čtvrtině jsme zlepšeným výkonem soupeře dotáhli. Ve čtvrté čtvrtině jsme vyprodukovali několik hloupých chyb, které soupeř potrestal jednoduchými koši a zároveň jsme trestuhodně selhali v proměňování šancí z podkoše. Plzeň nám tím pádem připravila první porážku v sezóně.

Sokol Pražský vs Sokol Sršni Písek 65:61 (10:14, 35:28, 48:44)

První čtvrtinu nedělního zápasu jsme neodehráli dobře. Na útočné polovině jsme byli naprosto „bezzubí“, velmi špatně jsme četli a následně řešili vzniklé herní situace. V úvodu druhé čtvrtině se velmi ošklivě zranil hráč soupeře (přejeme brzké uzdravení!). Po delší pauze do zápasu opět lépe vstoupili Sršni. My jsme konečně zabrali až v druhé části druhé čtvrtiny. V druhé půlce jsme dále působili zmateně až zbrkle a dělali jsme laciné chyby na úrovni minižákovského basketbalu. Soupeř nás tak v úvodu poslední čtvrtiny zaslouženě dotáhl. Když už to s námi vypadalo zle, dokázali jsme ještě zmobilizovat síly a zápas doslova urvat v náš prospěch.

Komentář trenéra: „Do víkendových utkání jsme nastupovali bez našich dvou klíčových hráčů. Věděl jsem, že se to může projevit, ale upřímně jsem nečekal, že to bude v takovém měřítku. Oba zápasy jsme měli obrovský problém ve správném řešení herních situací. Buď jsme působili tak, že se něčeho bojíme, nebo jsme se chtěli zachovat jako „spasitelé“ a měli jsme klapky na očích. Do toho jsme vytvářeli velké množství elementárních a hloupých chyb, které by se dle mého názoru v takovém velkém měřítku v kategorii U15 už neměly objevovat. Obecně nám chyběl někdo, kdo by dokázal strhnout tým tím správným směrem. Naopak jsme se vzájemně strhávali na stranu opačnou. Bohužel v této kategorii už je potřeba vše na hřišti řešit na základě vzniklé herní situace a nikoliv, co si já usmyslím udělat za každou cenu.  Jsem si jistý, že kluci si dobře uvědomují, že jsme předvedli velmi špatné výkony a budou je chtít v dalších zápasech odčinit.

Abych našel i něco pozitivního na víkendu, tak jsme rád, že se kluci v nedělním závěru zápasu zmobilizovali, ukázali bojovnost a písecké přetlačili.“