Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

U13 podali v Dubči nepříliš přesvědčivé výkony

U13 podali v Dubči nepříliš přesvědčivé výkony

O víkendu 5.-6. 11. jsme v Dubči odehráli druhý kvalifikační turnaj. Naším cílem bylo udržet dosavadní neporazitelnost, což se bohužel nepodařilo.

Jižní Supi : Sokol Pražský - 27:59

První zápas proti Jižním Supům byl negativně ovlivněn pozdním příchodem množství hráčů na sraz. Přestože jsme si tedy vytyčili vstoupit do zápasu iniciativně a od začátku dominovat, byla z naší strany mdlá a nekoncentrovaná první čtvrtina vyrovnaná. Hlavními nedostatky byly obrana 1 na 1 a množství nevynucených ztrát, které hned v zárodku zmařovaly naši snahu o rychlé protiútoky. Hrát podle vlastních představ se nám podařilo až v poslední čtvrtině, kterou jsme ovládli 22:1. Pozitivem celého zápasu je právě poslední čtvrtina, celková hořká pachuť nicméně vyplývá ze skutečnosti, že jsme se "probudili" až v závěru hry.

Sokol Pražský : Sokol Dubeč - 46:69

Druhé, klíčové utkání proti Dubči následovalo hned po prvním zápase. Věděli jsme, že nám nesvědčí zatažená obrana Dubče ani jejich malé hřiště a také že vzájemné zápasy jsou zpravidla vyhrocené. Navzdory tomu jsme brzy podlehli emocím a soustředili se více na rozhodčí než na vlastní výkon. Takto rozložení jsme se přizpůsobili soupeřově hře - hráli jsme tedy pomalu, nekolektivně a bez patřičné energie, potřeba bylo naopak využít co nejvíc rychlých protiútoků a sdílením míče rozpohybovat statickou obranu Dubče. Zápas tak ukázal, že je potřeba v dalších týdnech zapracovat mimo jiné i na útočném systému, abychom si příště mohli vypomoct naučenými pohyby.

Tygři Praha B : Sokol Pražský - 32:74

V neděli jsme odehráli zápas proti B týmu Tygrů Praha, kteří přes svůj nižší věk srdnatě bojovali. Nám se dařilo vyvolat tlak na hráče s míčem, horší byla již výpomoc ze slabé strany a obecně obrana hráčů bez míče. Tygry důsledně praktikované hoď a běž nás trápilo po celý zápas, což je způsobeno spíše nekoncentrovaností hráčů nastupujících do zápasu po střídání, než efektivností samotné akce. Dalším úkolem do nejbližších tréninků tak bude pracovat také na týmové obraně.

Do dalších zápasů, které již odehrajeme s novými a náročnějšími soupeři, zbývá měsíc a my máme rozhodně na čem pracovat. Věřím ale, že skrze dobrou docházku a kvalitní trénink se vrátíme silnější a připravení konkurovat elitním pražským týmům.

 

 

Diskuze

Tabulka

1. TJ Sokol Dubeč 6 438:216 11
2. Sokol Pražský U13 6 432:218 11
3. Jižní Supi 6 226:389 8
4. Tygři Praha B 6 178:451 6

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 117367
Posledních 30 dnů: 2205 | Posledních 7 dnů: 547 | Poslední den: 36

© 2022 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne