Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

U12: Lepší výkon než před měsícem, výsledky ale stejné.

U12: Lepší výkon než před měsícem, výsledky ale stejné.

V sobotu 12.11. odehráli mladší minižáci na domácích palubovkách dvě odvetná utkání proti Jižním Supům a Spartě. Proti Supům jsme jasně vyhráli a proti Spartě bojovali o vítězství až do poslední vteřiny.

Sokol Pražský – Jižní Supi       95:30 (24:3, 49:12, 79:12)

V utkání proti Jižním Supům, které jsme odehráli v menším Tyršově sálu jsme hráli většinu času velmi dobře. Drželi jsme se nastavených pravidel, tedy že budeme bránit natěsno a vytvářet tak tlak na soupeře a po zisku míče jít rychle do koše. Rychlý protiútok nám vycházel především díky rychlému pohybu míče mezi hráči a méně driblování. Bohužel koncentraci na plnění těchto pravidel jsme udrželi pouze první tři čtvrtiny. V poslední čtvrtině to vypadalo, že jsme se uspokojili s vysokým vedením a už jsme se nechtěli dál přemáhat hraním basketbalu. Soupeř nás přeskákal na doskoku, my jsme začali mít problémy se základními činnostmi jako jsou přihrávky a výsledkem toho všeho byla prohraná poslední čtvrtina poměrem 16:18!!! Takovéto výpadky mohou nastat, ale ne v průběhu celé čtvrtiny! Bohužel tento úsek pokazil jinak velmi dobrý projev našeho týmu.

 

Sokol Pražský – BA Sparta       49:50 (13:15, 25:23, 42:35)         

Po prvním utkání jsme měli jeden zápas pauzu a pak nás čekal těžší soupeř, BA Sparta. Už na rozcvičování bylo na hráčích vidět, že nejsou zcela koncentrovaní na utkání. Každé druhé zakončení šlo mimo a stejně tak to bylo s přihrávkami. Asi pauza mezi zápasy kluky znavila. Každopádně po trochu důraznější domluvě to vypadalo, že se kluci probrali. Začátek zápasu nás však přesvědčil o opaku. Soupeř nás začal v obraně poměrně nepříjemně bránit a my jsme na to vůbec nebyli připraveni. V prvních minutách nám vázla rozehrávka, soupeři jsme darovali několik míčů zadarmo a v obraně jsme nedokázali ubránit jednoho hráče. Po time-outu jsme se zvedli a čtvrtinu vyrovnali. Ve druhé pětce se většina hráčů spoléhala na to, že to za ně odehraje někdo jiný. Obraz byl většinou takový, že čtyři hráči se někde schovávali a čekali, co ten pátý vymyslí. Tak nelze hrát. I přesto jsme po polovině zápasu byli ve vedení. Třetí čtvrtina začala skvěle, když jsme dokázali aplikovat pravidla z prvního utkání. Dobrá obrana a po zisku několik jednoduchých košů. Vedli jsme až dvouciferným rozdílem, nicméně ke konci jsme polevili a soupeř se dokázal lehce dotáhnout, což byla škoda. Poslední čtvrtina byla velkým dramatem. V jednom úseku jsme nedokázali 5 minut vsítit koš, což nás stálo pracně vybudované vedení. Hra se překlápěla ze strany na stranu, v koncovce jsme bohužel byli tím smolnějším týmem a prohráli jsme nejtěsnějším rozdílem.

 

Komentář trenéra: „První utkání začalo skvěle, až mě to samotného překvapilo. Vcelku dobrá obrana a ještě lepší týmová spolupráce, kdy míč většinou rychle putoval mezi hráči. Velkou kaňkou pro mě byla poslední čtvrtina. Se vší úctou k soupeři, nemůžeme si dovolit takové výpadky v naší hře a už vůbec ne prohrát čtvrtinu. A je mi jedno jestli prohráváme nebo vyhráváme o 60. Naplno musíme hrát stále. Tečka.

Věřil jsem, že dobrou hru, kterou jsme se prezentovali ve většině utkání proti Supům, přeneseme i do utkání se Spartou. Kluci však už na rozcvičení ukázali velkou nekoncentrovanost. Musí se naučit, že jakmile vkročí na palubovku, tak na vše mimo basket zapomenou a soustředí se pouze na to, aby na hřišti odvedli 100 procent. A to i na rozcvičení. Zápas jsme dle mého neodehráli špatně. Bohužel byli místy kluci vyjukaní, že soupeř hraje tvrdě a rychle a nedokázali se s tím popasovat. Možná až s přílišným respektem jsme odehráli první poločas. První polovina třetí čtvrtiny byla krásnou ukázkou, jak bychom měli hrát celý zápas. Bez obav, s chutí a s dravostí. Kdybychom takto hráli alespoň polovinu utkání, tak jsem přesvědčen, že zvítězíme.  Konec utkání už bylo dílem náhody. Chyby a ztráty, které jsme my i soupeř v koncovce napáchali k této věkové kategorii prostě patří. Upozorňuji, že zápas jsme neprohráli kvůli koncovce, ale kvůli celému průběhu.

Takové zápasy jsou ale pro kluky největší zkušeností a pro mě jasná ukázka toho, kdo jak snáší vypjaté situace a kdo se jak vypořádává s tlakem. Od některých zkušenějších hráčů jsem čekal, že to vezmou v nelehkých chvílích více na sebe a povedou tak tým. To se, až na výjimky, bohužel moc neobjevilo.

Závěrem chci určitě pochválit nové kluky, kteří odehráli první zápasy. Neztráceli se, naopak byli dost vidět. V dobrém smyslu. Děkuji také rodičům za podporu z hlediště! “

Diskuze

Tabulka

1. Sokol Pražský U12 0 0:0 0
2. Jižní Supi 0 0:0 0
3. Sokol Vyšehrad 0 0:0 0
4. TJ Sokol Dubeč 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 130708
Posledních 30 dnů: 2336 | Posledních 7 dnů: 730 | Poslední den: 47

© 2023 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne