Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

BK Jiskra Domažlice vs Sokol Pražský U15

Datum a čas konání: 2.12.2022 17:30
Místo: Městská sportovní hala

EYBL turnaj v Debrecenu

EYBL turnaj v Debrecenu

V termínu 11.-13.11. jsme se účastnili prestižního turnaje EYBL v maďarském Debrecenu. Na turnaj jsme jeli ve složeném týmu doplněni o hráče ze spolupracujících klubů BK Brandýs nad Labem, Lynx Liberec a BA Louny. Cestu na turnaj jsme absolvovali vlakem, takže za 10,5 hodiny jsme se stihli velmi dobře seznámit a trenéři odehrát nejednu partičku karet :-). Na turnaji nás ale nečekalo nic jednoduchého. Na základě turnajového rozpisu jsme museli absolvovat 4 zápasy během dvou dnů! Nakonec jsme si připsali bilanci 3:1.

 

 

Sokol Pražský vs BC Vodno Suns Partizan Skopje (Makedonie) 103:64

Na úvod turnaje nás čekal ambiciózní celek z Makedonie. Úvod zápasu zachytil oba soupeře dobře nachystané a úvod byl tak vyrovnaný. My jsme kupili zbytečné ztráty (jako ohledně celý turnaj). Přesto agresivnější obranou jsme šli přes soupeře a začali zvyšovat svůj náskok. V poločasové přestávce jsme vedli o 20 bodů. Druhý poločas jsme zvládli a soupeři nedali šanci. Mohli jsme se opřít o dobrou střelbu za 3 body (20/10).

 

Sokol Pražský vs Academy Istanbul (Turecko) 85:79

Soupeř na první pohled nevypadal po basketbalové stránce tak zajímavě jako předchozí makedonský tým, ale praktikoval atypickou obranu na tuto věkovou kategorii, a to zónový presing s přechodem do zónové obrany. Pevně jsme věřili, že naši hráči se s tím dobře poperou. Bohužel první poločas byl pravým opakem. I když jsme do něj dobře vstoupili, tak postupem času jsme měli velký problém s pohybem hráčů bez míče a ukazovalo se, že jsme moc zvyklí na to, co vymyslí hráč s míčem. V obraně jsme také působili jako „namalovaní“. V půlce zápasu jsme prohrávali o 15 bodů. Proto museli trenéři zvýšit o poločase hlas a namotivovat hráče, aby konečně začali hrát a přestali se něčeho bát, protože už se mnohokrát ukázalo, že náskok 15 bodů na EYBL turnajích nic neznamená. A neznamenalo! Třetí čtvrtinu jsme zapnuli a vyhráli jí 27:8! Ve čtvrté čtvrtině už to byla přetahovaná. Opět jsme totiž bojovali s hloupými ztrátami. Tři minuty před koncem jsme už vedli o 13 bodů. Přesto jsme si zbytečně situaci vlastními chybami zkomplikovali a dohrávala se téměř vyrovnaná koncovka.

 

Sokol Pražský vs KK Pro Basket (Černá Hora) 53:82

Další den jsme se museli přesunout z nádherné debrecenské prvoligové haly do univerzitní tělocvičny a tato změna nám nesvědčila. Do toho na nás doslova vlétl nachystaný a hlavně namotivovaný tým z černohorského Tivatu. Tento zápas byl pro nás jedna velká škola. Maximální agresivita a rychlost na straně KK a my než jsme se rozkoukali, byli jsme bez míče. Navrch se cíleně snažili odříznout od míče naše klíčové hráče a to se jim dařilo velmi dobře. My jsme se trochu oklepali až v druhém poločase, když se ale zápas dohrával a černohorci zvolnili. Skutečně velká škola pro všechny!

 

Sokol Pražský vs ACS Dan Dacian (Rumunsko)100:65

Poslední zápas nás čekal rumunský tým, který je znám svou velmi tvrdou hrou aneb „řežou to hlava nehlava“. Hráči Dacianu měli také druhý zápas během jednoho dne. Na rozdíl od nás ale hráli ve svém předcházejícím zápasu prodloužení, takže nemohli pošetřit klíčové hráče a to se na jejich výkonu projevilo. I když neustupovali ze své tvrdosti, chyběla jim větší týmová bojovnost a my jsme si šli od úvodních minut za svým. Zároveň se jasně ukázalo, že naše lavička byla vyrovnanější než ta dacianská. Opět nás ale ničily naše ztráty. Dopustit se 36 ztrát a při tom vyhrát o 35 bodů zní až neuvěřitelně :-)

 

MVP týmu byl zvolen - KRYŠTOF BREZÍK

Do All stars turnaje byl zvolen - VÁCLAV NOSEK

 

statistiky z turnaje EYBL Debrecen

 

Hodnocení trenéra: „ Turnaj byl pro nás všechny velkou zkušeností s evropským basketbalem. V přechodu do útoku jsme se museli vyrovnávat s velkou mírou agresivity na hráče s míčem s opakovanými zdvojováním, které pořádně z naší žákovské ligy neznáme. Zároveň nám pod tlakem chyběla větší zodpovědnost za následnou přihrávku. Z toho tak pramenilo velké množství ztrát každý zápas (téměř 34 ztrát na zápas!!!).

Když si ale odmyslím tyto naše ztráty, tak si myslím, že jsme se v globálu prezentovali dobrými výkony. Určitě pro nás bylo důležité otočení zápasu proti tureckému celku. Pro kluky může být dobrá zkušenost setkání s černohorským týmem, který nás zejména v prvním poločasu rozebíral na „prvosoučástky“.

S bilancí 3:1 jsme také finálně spokojeni. Můžeme se tak stále na příštím turnaji v černohorském Tivatu (26.-29.1.) porvat o jedno ze dvou postupových místo do Play off turnaje.

Závěrem bych chtěl také poděkovat všem našim fanouškům tatínkům a jedné mamince :-), že s námi vyrazili na takový daleký výlet, podporovali nás a pomohli nám smysluplně trávit čas i mimo palubovku :-)"

Diskuze

Tabulka

1. Sokol Pražský U15 11 1177:574 21
2. BK Lokomotiva Plzeň 12 1078:769 21
3. BK Klatovy 12 1111:702 20
4. BA Sparta 11 1145:673 19
5. Sokol Písek Sršni 12 844:866 17
6. TJ Sokol Kbely 12 675:1147 15
7. BK Jiskra Domažlice 10 701:822 13
8. BK Kladno 12 402:1580 12

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 117367
Posledních 30 dnů: 2205 | Posledních 7 dnů: 547 | Poslední den: 36

© 2022 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne