U13 poprvé v nové skupině

O víkendu 3.-4. 12. jsme odehráli první utkání v rámci skupiny F1, do které jsme postoupili z kvalifikačních turnajů.

Sokol Pražský - Tygři Praha A 44:62

S Tygry a dalšími celky ze skupiny F1 jsme se setkali naposledy v minulé sezóně, byli jsme tedy zvědaví, kam se soupeř posunul. Především jsme ale chtěli dát najevo, že vysoké porážky od Tygrů jsou již minulostí a nyní jsme plnohodnotným soupeřem.

Ačkoli jsme nepodali vůbec špatný výkon, udržovali si Tygři po celý zápas vedení. Po výborné druhé čtvrtině, v níž soupeř vstřelil jen 7 bodů, jsme uzavírali poločas skórem 22:23. Následně se nám ovšem nepodařilo obranný tlak udržet a náskok soupeře se postupně navyšoval.

V obraně nás trápili především rychlé protiútoky, při kterých jsme nebyli schopni se coby tým rychle vrátit do obrany a tak Tygři těžili především z přesilových situací. Vzhledem k tomu, že soupeř neměl k dispozici hráče na střídání, měli jsme ještě více zatlačit na hráče s míčem a navýšit tempo hry, abychom protihráče unavili. To se bohužel nepodařilo a tak naše první letošní konfrontace s Tygry končí důstojnou porážkou.

USK Praha - Sokol Pražský 72:34

Druhý zápas, odehrávající se bezprostředně po utkání s Tygry, ukázal naše současné kondiční limity. Proti favorizovanému USK nám v průběhu hry došly síly, což vedlo k neproměňování pokusů, které by za jiných okolností byly takřka jisté. Rovněž jsme kupili chyby při rozehrávce, při níž se projevil náš strach převzít zodpovědnost a dobře bránicí soupeř tyto nabídky využíval.

BA Sparta - Sokol Pražský 41:42

Očekávali jsme, že Sparta bude podobným soupeřem jako Tygři - tedy týmem, kterému se v případě plnění pokynů a koncentrovaného výkonu vyrovnáme.

V první čtvrtině jsme sice zvítězili 15:7, ale náš herní projev byl laxní, jako bychom očekávali, že se zápas odehraje sám. V druhé čtvrtině nás poněkud zaskočili vysocí hráči, kteří dobrou obranou a aktivním doskokem srovnali skóre na 21:22.

Ve třetí čtvrtině jsme zpočátku dál tápali, v posledních čtyřech minutách jsme však přitlačili a kolektivní hrou si vydobyli vedení o 12 bodů. Poslední čtvrtina se ukázala jako infarktová, když se nám soupeř dvě minuty před koncem vyrovnal, s výrazným přispěním štěstí se nám ale nakonec podařilo Spartu udolat nejtěsnějším možným rozdílem, a to i díky proměněným šestkám Kiliana Záhorského v závěru zápasu.

Sokol Pražský - USK Praha 37:72

I přes strategické změny ve složení pětek se nedělní zápas proti USK vyvíjel podobně jako ten sobotní. V obou zápasech bodovalo malé množství hráčů, což je jasným ukazatelem, že je potřeba nespoléhat pouze na dominantní hráče, ale zapracovat na týmovém pojetí a individuálních dovednostech, aby každý hráč s míčem představoval ohrožení pro soupeřův koš.

Za víkend jsme utržili sice jen jedno, ale zato velmi cenné vítězství. V následujícím měsíci se budeme soustředit na kondici a technické dovednosti, které se projevily jako naše největší nedostatky.