U12: V sobotu euforie, v neděli tvrdý náraz

Během víkendu 21.-22.1. jsme odehráli v sobotu utkání doma proti Spartě a v neděli na venkovní palubovce proti Tygrům a USK. V sobotu jsme porazili Spartu až překvapivým rozdílem, v neděli nám byla naopak vystavena nekompromisní stopka.

Sokol Pražský – BA Sparta                 65:21 (16:7, 28:12, 47:19)

V sobotu nás čekal pouze jeden zápas. Konkrétně proti Spartě, se kterou jsme letos dvakrát těsně prohráli. Na soupeře jsme si věřili, ale věděli jsme, že musíme v utkání aplikovat to, co stále trénujeme. Tedy nátlaková obrana po celém hřišti a nutit soupeře k chybám. To se nám vcelku dařilo a soupeře jsme tím, dovolím si říct, zaskočili. Získali jsme spoustu míčů, což vedlo k snadným zakončením. Celkově obrana byla naší doménou během celého zápasu, za takový přístup a udržení koncentrace zaslouží kluci pochvalu! Výtkou je pouze menší bojovnost v prvním poločase, zejména pod košem, a také špatné řešení několika situací v útoku. V celkovém pohledu se nám ale zápas povedl!

Sokol Pražský – USK Praha                36:81 (2:27, 15:39, 26:65)

V sobotu jsme nezačali úplně optimálně, když jsme obdrželi 10 bodů během cca minuty a půl. To se může stát kdykoliv, ale pak je důležité zabrat a se soupeřovým tlakem se vypořádat a zabojovat. My jsme však naopak sklopili hlavy, místy si pobrečeli a nechali se lehce přehrávat téměř bez odporu. První čtvrtinu jsme prohráli 2:27 a i přesto, že USK je velmi kvalitní tým, prohrát čtvrtinu o 25 bodů s pouze jedním vsítěným košem je pod naši úroveň. V dalších částech hry jsme zabrali a dokázali se se soupeřem poprat.

Sokol Pražský – Tygři Praha               32:94 (0:25, 12:55, 16:77)

Po náročném utkání s USK jsme měli 15 minut pauzu a šli jsme do dalšího náročného utkání proti Tygrům, kteří jsou ještě o úroveň výše než předchozí soupeř. Navíc nám chyběl Adam, který se v prvním utkání zranil. Soupeř nám svou nátlakovou obranou nedal chvíli klidu, ve všech činnostech byl velmi důrazný a především rychlý. I přes vysokou prohru se však nedá klukům upřít nasazení.

Komentář trenéra: „V sobotu jsme hráli velmi dobře. Kluci se vyhecovali a hlavně dokázali povětšinu utkání plnit pokyny. Zároveň se podporovali i z lavičky, což bylo na energii mužstva znát. Myslím, že nikdo po dvou prohrách se Spartou nečekal takovýto průběh utkání. Pochvala pro CELÝ tým!

V neděli jsem věděl, že to budou o poznání těžší utkání. Nicméně myslím, že především proti USK, jsme měli na lepší výsledek. Obě utkání zhodnotím najednou, protože průběh byl podobný. Oba soupeři byli mnohonásobně tvrdší a přišlo mi, že i odhodlanější. Většinu odražených míčů a soubojů o míč si soupeři urvali pro sebe. Velice dobře to bylo vidět pod košem na doskoku. Několikrát totiž nastala situace, kdy jsme byli pod košem ve třech, soupeř tam měl jednoho hráče a přesto jsme o míč přišli. To je pro mě prostě nepochopitelné. I kdybych měl faulovat, tak nemůžu soupeři ten míč takhle přenechat. Dále jsme dostali velkou školu v rychlosti, spolupráci a úspěšnosti střelby. USK i Tygři jsou momentálně objektivně lepšími týmy a mně prohry s nimi nevadí za předpokladu, že na hřišti budeme bojovat a nenecháme soupeřům nic zadarmo. Mimo katastrofálního začátku utkání s USK kluci dle mě makali, jak jim to aktuální možnosti dovolovali.

Budu se opakovat, ale tyto zápasy jsou pro nás a především pro kluky to nejcennější, protože by je prohry měli zdravě naštvat a motivovat ke zlepšování. Zároveň všichni vidíme, v čem těžce zaostáváme a co musíme začít více trénovat.´´