Čtrnáctky byly pouze padesátiprocentní

O víkendu jsme byli úspěšní pouze v utkání s pražským rivalem Jižními supi. Sobotní soupeř z Českých Budějovic byl nad naše síly.

SP - Tigers Č.B.   42:66

První poločas jsme zvládli velice dobře a skóre bylo před vstupem do druhého poločasu vyrovnané (27:29). Druhý poločas jsme hrubě nezvládli. Soupeř nás přehrál svou důrazností v obraně a na útočném doskoku. Naše obrana byla naprosto nekompaktní a nebyli jsme schopni ubránit v situacích 1na1 ani si vypomoci a když soupeř minul, míč si opět doskočil a skóroval. V útoku jsme byli bezzubí a neproměnili jsme ani jasné šance z podkoše. Vyhrávat utkání se 42 body za zápas v této části soutěže nelze. V druhém poločase jsme zaznamenali pouze 15 bodů a to byla jedna z příčin konečného neúspěchu.

Velkým pozitivem utkání byl návrat Kuby Vágnera na palubovku po dlouhé herní absenci.

Replica Bags

SP - Jižní Supi   69:47

Výborný vstup do utkání rozhodl o dalším vývoji. Téměř dvacetibodový náskok v úvodu jsme si vybudovali díky dobré agresivní obraně a rychlému přechodu do útoku. Ve druhé čtvrtině se hra vyrovnala, protože jsme v nastaveném tempu a agresivitě polevili. Ve třetí čtvrtině jsme opět začali navyšovat náskok až na třicet bodů. Po prostřídání v poslední čtvrtině soupeř skóre korigoval a ukázalo se v plné nahotě, že někteří naši hráči nemohou hrát ani s takto slabým soupeřem a nejsou schopní jak agresivně bránit, tak se prosadit v útoku v situacích 1na1.