DŮLEŽITÉ ZÁPASY ZVLÁDNUTY

Starší žáci po dlouhé době odehráli plnohodnotný víkendový program a na domácí půdě hostili v důležitých zápasech BK Brandýs nad Labem a BA Spartu. Opět se v zápasech museli vypořádat s tím, že nemohli hrát v kompletní sestavě. Celý týden se však na tyto zápasy mentálně připravovali a úspěšně je zvládli.

Sokol Pražský vs BK Brandýs nad Labem 84:68 (22:13, 48:25, 70:48)

V úvodu zápasu jsme se ujali rychlého vedení 7:0. Pak však soupeř kontroval a náskok rychle stáhnul. My jsme Brandýsu bohužel dali šanci díky velkému množství ztrát (celkově za utkání 33). Přesto jsme díky několika slepeným košům na konci čtvrtiny soupeři odskočili o 9 bodů. Úvod druhé čtvrtiny se nám opět nepovedl. Nedůsledně jsme bránili a menší a nadšeně bojující soupeř nás trestal. V druhé pětiminutovce jsme ale předvedli bodovou smršť 22:3. V tu chvíli se jednalo o nejlepší herní pasáž. Z pozorné obrany jsme vyráželi do bleskurychlých protiútoků. Míč velmi dobře a rychle putoval mezi hráči, a hlavně jsme konečně tolik nekazili. V poločase to pro nás znamenalo přesvědčivé vedení. Druhý poločas z naší strany už tak dobrý nebyl. V obraně jsme byli velmi nedůslední, a to zejména v rotaci po vyhození míče po nájezdu soupeře. V útoku jsme opět předržovali míč případně zbytečně chybovali. I tak jsme zápas dovedli do přesvědčivého bodového vítězství.

best replica watches

Sokol Pražský vs BA Sparta 86:73 (33:12, 52:29, 68:56, 86:73)

Věděli jsme, že určitě musíme předvést lepší výkon než proti Brandýsu, pokud chceme uspět. Zároveň jsme se na tento zápas poctivě připravovali v našich hlavách, a to se vyplatilo! Do zápasu jsme doslova vlétli jako uragán a soupeře jsme zasypávali smrští rychlých protiútoků. Kluci 100 % plnili, co jsme si stanovili v předzápasové poradě. Byli schopni se vyvarovat hloupých ztrát a velmi rychle si dávali míč z ruky. V druhé čtvrtině se soupeř oklepal a jeho vysunutou obranou jsme se zbytečně nechali rozhodit, místo abychom zachovali chladnější hlavu. I tak jsme konečně měli v obraně větší intenzitu, než je u nás zvykem, a proto jsme stále měli velmi slibný náskok do druhého poločasu. Bohužel opět se nám nevyhnul výpadek ve třetí čtvrtině. Soupeř nás opět zastrašil svým zdvojováním a my jsme začali zbytečně zmatkovat, hloupě ztrácet míče anebo zakončovat z nepřipravených pozic. I přesto jsme si tento zápas nenechali vzít a bojovností všech hráčů jsme ho dotlačili do důležitého vítězství. Tento zápas jsme si totiž zasloužili vyhrát!

Hodnocení trenéra: „Věděli jsme, že se pro nás bude jednat o velmi důležité zápasy s výhledem k možné účasti na MČR a musím říct, že kluci také k tomu tak přistupovali v průběhu týdne na každém tréninku. Opět jsme nebyli v kompletní sestavě a tentokrát nám chyběli i důležití bodoví hráči, ale jsem moc rád, že kluci se dokázali semknout a zabrat jako tým a tyto zápasy si doslova vybojovat.

Ano máme stále velké množství hloupých ztrát, problémy s pohybem v útoku a obrana také není podle mých představ. Pokud ale budeme na každém tréninku pracovat, jako jsme pracovali v průběhu posledního týdne, a hlavně se KONEČNĚ dáme zdravotně do kupy, tak můžeme být hodně nebezpeční pro každého soupeře!

Tak hurá do další práce - MAKAT, ZLEPŠOVAT SE A HLAVNĚ SE UZDRAVIT!"