Postup na MČR zpečetěn

Starší žáci odehráli tři náročné zápasy na domácí palubovce, kde bojovali o jistotu postupu na MČR. V sobotu odehráli klíčový zápas proti BK Lokomotivě Plzeň. V neděli vyzvali leadera tabulky extraligy Tygry z Jenče a v úterý pak hostili v pražském derby tým USK.

Sokol Pražský vs Loko Plzeň 59:57 (15:21, 31:34, 39:47)

Na tento zápas jsme se v hlavách připravovali celý týden, protože jsme ho považovali za klíčový při boji o postup na MČR. Od úvodu zápasu se hrál rychlý basketbal. Plzeň se opírala o dobrou střelbu z dlouhé vzdálenosti, když jsme zbytečně nechávali hráče soupeře volné na perimetru. V druhé pětiminutovce nám soupeř začal lehce odskakovat. V úvodu další části jsme se naopak do hry dostali my. Třemi slepenými koši k tomu přispěl Kryštof, který konečně nastoupil k soutěžnímu zápasu po 2,5 měsíční pauze. Poločas tak skončil de facto vyrovnaně. První polovinu třetí čtvrtiny jsme naprosto prospali „zimním spánkem“. Nic se nedařilo a byli jsme všude pozdě. Soupeř se tak dostal do 11 bodového vedení. My jsme dali první koš druhého poločasu až v 7. minutě. Nicméně tímto košem jsme konečně naši nemohoucnost protrhli. Zvýšili jsme intenzitu v obraně a kluci v ní v tu chvíli začali makat nadoraz. V Poslední čtvrtině jsme začali umazávat bod po bodu náskok soupeře. Obě strany byly nervózní, a proto se kupily zbytečné chyby a jednalo se o boj o každý odražený míč. Do poslední minuty šel soupeř s tří bodovým náskokem. My jsme ale díky jedné úspěšné šestce Kryštofa a následným jeho nájezdem 21 sekund před koncem srovnat skóre na 57:57. Soupeř si následně vybral Time out, ale špatně si připravil střeleckou pozici. My jsme doskočili, dopravili míč na útočnou polovinu, kde Kryštof po velké chybě obrany Plzně našel úplně volného Čenza, který pečetil výhru levou rukou o desku :-). Zápas jsme tak dovedli ke klíčovému vítězství.

Replica Watches

Sokol Pražský vs Tygři Praha 39:74 (14:18, 22:36, 33:54)

V neděli jsme utkali s aktuálním leaderem extraligy. Nastoupili jsme v nekompletní sestavě, protože někteří hráči dostali volno, případně doléčují zranění. Měli jsme velmi dobrý a aktivní vstup do zápasu. Nicméně postupem času soupeř ukázal nejen svou fyzickou sílu a jasně nás přehrával pod oběma koši. My jsme také v tomto zápase dali prostor celé lavičce. Naše střelba z pod koše byla naprosto žalostná (41/12=29%), takže se nedá divit většímu bodovému rozdílu.

Sokol Pražský vs USK Praha 89:48 (26:10, 47:17, 70:33)

Netradičně v úterý jsme v klasickém pražském derby utkali s týmem z Folimanky. Věděli jsme, že vítězství nás katapultuje na MČR a zároveň jsme soupeři chtěli oplatit porážku z lednového zápasu. Proto jsme na soupeře doslova vlétli jako agresivní sokolové. Během prvních pěti minut tak svítilo na tabuli skóre 21:4! V druhé čtvrtině jsme pokračovali v naší jízdě a soupeře ždímali, co to šlo. Do druhého poločasu nastoupil soupeř daleko agresivněji. My jsme se toho nezalekli, a i když to už nebyla taková krasojízda, tak jsme výsledek zápasu ani jeho průběh nedali z rukou. Je pozitivní, že jsme mohli protočit všech 12 hráčů.

Hodnocení trenéra: „Všichni jsme moc rádi, že jsme zápasy s Plzní a USK úspěšně zvládli a můžeme se těšit na MČR do Ústí nad Labem. Gratuluji družstvu, že se dokázalo semknout, ukázat vítězný charakter a dané zápasy si vybojovat, i když nám stále trápí zdravotní neduhy a komplikace. Nedělní zápas nám naopak ukázal, na čem máme ještě zapracovat, i když jsme nebyli v úplné sestavě. Ale to nic nemění na tom, že jsme moc rádi, že už máme účast na MČR jistou a splnili jsme tak náš hlavní předsezónní cíl.

Teď nás čekají ještě tři těžká utkání s budoucími účastníky MČR – Ústí nad Labem a Válečníky z Děčína.

Příští pondělí 3.4. budeme od 17:00 hostit v posledním zápase na domácí palubovce právě družstvo z Ústí nad Labem a budeme rádi, když dorazíte nám zafandit.