Třetí turnaj U11

Nejmladší minižáci odehráli o víkendu 16. - 17. 12. 2017 5 zápasů PP U11, ve kterých nepoznali hořkost porážky. Dobrými výsledky se posunuli na 2. místo průběžné tabulky Přeboru Prahy.

Sobotní zápasy jsme odehráli na půdě Sokola Vyšehrad.
V prvním zápase proti NBK Praha jsme narazili na početně i kvalitativně oslabeného soupeře. Vstup do zápasu se nám povedl na výbornou, dařila se nám hlavně obrana. V průběhu zápasu jsme bohužel postupně polevovali. Neseděla hra soupeře "na jednoho hráče", přestože obranu hlavní opory NBK zvládl Táda na výbornou. Ostatní naši hráči polevili pro neaktivitu svých hráčů ve snaze v obraně (což bylo logické), ale bohužel i v útoku.

NBK Praha   vs.   Sokol Pražský   58:24   (2:20, 8:36, 16:48)
Body hráčů: Honza 10, Táda 8, Vojta L. 8, Filip S. 6, Filip K. 6, Séba 4, Jura 4, Pavel 3, Vojta J. 2, Vašek 2, Marek 1
Hráč utkání: Táda

V druhém zápase jsme změřili své síly s velmi doře hrajícími, převážně mladšími, hráči z Dubče.
Vstup do zápasu se nám nepovedl, neproměňovali jsme šance a propadávali v obraně. Velmi rychle jsme proto prohrávali 10:2. Naštěstí jsme pak začali hrát více kolektivně a tím využili soupeřovu slabinu v herní nevyrovnanosti hráčů. V druhé čtvrtině jsme měli fyzicky navrh a postupně začali navršovat skóre v náš prospěch. V druhém poločase byl hodně podobný průběh jako v poločase prvním. Snažili jsme se hodně kombinovat, ale naše přihrávky byly nedůrazné a nepřesné. K vítězství jsme dokráčeli hlavně díky velké snaze všech našich hráčů.

Sokol Pražský   vs.   Sokol Dubeč   82:57   (19:14, 43:23, 66:42)
Body hráčů: Vojta L. 15, Táda 12, Jura 10, Filip K. 8, Ondra S. 6, Filip S. 6, Ravi 6, Honza 4, Šimon 4, Séba 4, Vašek 3, Max 2, David 2
Hráč utkání: Fíla S.

V neděli nás čekali netradičně 3 zápasy, které se v pořadatelství BA Radotín odehrály na ZŠ Mládí.
První zápas jsme odehráli proti začínajícímu týmu ze Sokola Smíchov. Soupeř měl ve svých řadách několik mladších hráčů a nebyl tak hráčsky početný jako my. Zápas jsme ovládli hlavně díky výkonu první formace, která soupeře v 1. a 3. čtvrtině jasně přehrála. Druhá formace dělala dost chyb v obraně. Ve 3. a 4. čtvrtině nám dal soupeř zabrat a my navýšili náskok jen nepatrně.

Sokol Pražský   vs.   Sokol Smíchov   106:20   (39:0, 55:10, 87:12)
Body hráčů: Filip K. 20, Vojta J. 17, Honza 16, Filip S. 14, Ondra S. 12, Séba 10, Ravi 4, Pavel 4, David 3, Karel 2, Dominik 2

Poslední 2 nedělní zápasy jsme absolvovali již bez trenéra Milana Horáka, který trenérsky hájil naše barvy ve finále krajských výběrů. Snad i to se promítlo v našem zápasu s Radotínem. Naprostá nesoustředěnost hráčů během rozcvičení, na hřišti a bohužel i na lavičce, kteří zrovna nehráli (to je mimochodem dlouhodobý nešvar - pokud nehraju, měl bych se soustředit na dění na hřišti a ne si vyprávět o posledním modelu iphonu nebo o nejnovějším dílu Star wars). Vše vyvrcholilo tím, že jsme si museli vzít time-out již ve 2. minutě zápasu, protože jednoho útočníka skutečně nemůžou bránit 3 obránci!!! Po celý zápas nás přehrávala první formace soupeře, pravda, možná silnější než druhá, ale přesto prohra 20:6 ve 3.čtvrtině byla ostudná.

BA Radotín   vs.   Sokol Pražský   32:69   (8:12, 10:37, 30:43)
Body hráčů: Vojta L. 20, Míša 12, Filip K. 2, Honza 8, Jura 6, Šimon 4, Max 2, David M 2, Vašek 2, Ravi 1

Mezi zápasy tedy přišla lehce důrazná domluva (ano, to byla jenlehce dúrazná domluva), po které do druhého zápasu nastoupilo úplně jiné mužstvo, ač se stejnými borci. I když soupeř byl jen v 8 hráčích a nebyl tak basketbalově vyspélý, najednou jsme věděli z které strany se má bránit, zvládali jsme těsnou celoplošnou obranu a dokonce jsme dokázali i 2x v útoku zahrát akci hoď a běž.

Sokol Královské Vinohrady   vs.   Sokol Pražský    6:93   (0:24, 2:54, 8:24)
Body hráčů: Táda 28, Pavel 16, Vašek 12, Filip S. 9, Séba 8, Míša 4, Max 4, Dominik 4, Šimon 2, Vojta J. 2, David 2,

Zápasy nám ukázaly, že již něco z basketbalu umíme, ale že je potřeba se soustředit na všechny úkony, obzvláště pak na obranu - ta rozhoduje zápas!!! Škoda také, že jsme více nevyužli možnost postavit se v útoku do správného rozestavení a zahrát to, co jsme si po oba zápasy říkali - akci hoď a běž.
Máme tedy před sebou hodně práce, ale při dostatku píle a ochoty pracovat, zajisté i úspěchy.