Pražské derby 1:1

Kadeti mají za sebou první zápasy v novém roce 2018. V pražských derby se utkali se svým rivalem USK Praha. Každý tým si připsal jedno vítězství, když v sobotu naši sokolíci dokázali zvítězit v hale na Folimance 58:54. V neděli na toto vítězství nedokázali navázat a prohráli na domácí palubovce 66:71.

USK Praha vs Sokol Pražský 54:58 (9:10, 24:23, 42:33)

V první čtvrtině zápasu dominovaly na obou stranách hřiště obrany nad útoky a specifické koše haly Folimanky. My jsme bojovali se správným řešením clony na hráče s míčem a případným následným doskokem po neúspěšné střele. V útoku se nám v celku dařil rychlejší přechod na útočnou polovinu. Bohužel jsme nebyli schopni se trefit. Ve třetí čtvrtině nám soupeř začal odskakovat, když nám chyběl potřebný krok navíc a v útoku jsme hráli stojatý basketbal. V poslední čtvrtině jsme se však vzchopili a přidali více úsilí v obraně a v souboji o sporné a odražené míče a soupeře jsme zamkli. Zároveň jsme se v útoku opět rozhýbali a potrestali následné chyby soupeře. Důležité pro nás byly i dvě trojkové střely. Za takto odpracovanou čtvrtou čtvrtinu jsme si vítězství zasloužili a také přišlo!

Statistiky z utkání USK vs SP

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Burda  2. Prokůpek 3. Gottfried

Sokol Pražský vs USK Praha 66:71 (14:21, 35:32, 47:57)

Úvod zápasu z naší strany byl lehce nervózní. Opět jsme měli problémy s řešením clon soupeře a trápil nás i obranný doskok. Ve druhé čtvrtině jsme zabrali, zrychlili přechod na útočnou polovinu a hráli do nepřipravené obrany soupeře 1 na 1. Skóre zápasu jsme tak obrátili. Bohužel v poslední minutě jsme nechali soupeře zbytečně skórovat pět bodů a v poločase jsme tak vedli jen o tři body. Třetí čtvrtina z naší strany byl opět problém. V útoku jsme hráli jeden do tří a opět jsme nedůsledně řešili clony soupeře. Především jsme však dohráli čtvrtinu s jedním týmovým faulem, i když soupeř zakončoval z nájezdů... Ve čtvrté čtvrtině jsme pokračovali „ve stejném duchu“, přesto jsme se závěrečným náporem a dvěmi úspěšnými trojkami přiblížili minutu před koncem na rozdíl pěti bodů. Bohužel jsme však následující dvě otevřené střely už neproměnili a soupeř zápas dovedl k vítězství.

Statistiky z utkání SP vs USK

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Manas  2. Gottfried  3. Medek

Myslím, že oba zápasy z obou stran měly vysokou úroveň. I když bychom si samozřejmě přáli všichni dvě výhry, musíme uznat, že 1:1 je nejspíš spravedlivý výsledek víkendu pro obě strany za předvedenou hru.

Věřím, že jsme si ukázali, že když chceme, tak dokážeme zahrát a dřít jeden za druhého. Bohužel jsme v neděli udělali více chyb než soupeř. Tyto chyby ale můžeme odstranit jedině na tréninku, na který musíme chodit soustředění, pokud s tím něco chceme udělat.

Věřím, že po zkušenostech z vánočního turnaje v Litvě a tohoto derby si vše srovnáme v hlavě a budeme chtít!! Bude to ale o našich hráčích a jejich hlavách!!