MČR kadetů bude letos v Písku

Kadeti mají za sebou další dva zápasy základní části extraligy. V sobotu nastoupili na nové písecké palubovce proti místním sršňům. V případě vítězství mohli zároveň „zamíchat“ kartami pro pořádání letošního MČR. I přes slušný výkon zápas prohráli v prodloužení o 6 bodů 81:75pp. V neděli na domácí palubovce bez větších obtíží přehráli poslední celek tabulky Lokomotivu Plzeň 88:30. Zároveň sršni porazili  neděli sovy z USK a osamostatnili se na prvním místě tabulky, takže pokud se nestane nějaké zásadní překvapení, tak MČR kadetů bude letos v Písku.

Sršni Písek vs Sokol Pražský 81:75 (18:21, 33:42, 49:53, 69:69)

My jsme do zápasu vstupovali s velkou neznámou, protože jsme se posledních 14 dní z různých důvodů nebyli schopni sejít komplet na tréninku. Podařilo se nám to vlastně až v pátek na předzápasovém tréninku. Přesto do zápasu jsme vstoupili nebojácně a aktivně. Dařila se nám plnit předzápasová taktika a k tomu jsme měli i slušné procento v zakončení. Soupeř sice na nás praktikoval zónovou obranu, ale dařila se nám přehrávat. V poločase jsme proto zaslouženě vedli. Na poradě jsme si řekli, že nesmíme usnout na vavřínech a pokračovat v aktivní hře. Nicméně v průběhu druhého poločasu, když soupeř začal lehce stahovat, se na nás začala projevovat nervozita, začali jsme se na hřišti „schovávat“ a dělat zbytečné ztráty (celkem 28 ztrát za zápas!). Důležitým momentem bylo i v průběhu třetí čtvrtiny odstoupení Ričiho ze zdravotních důvodů, který do té doby předváděl slušný výkon (snad Sršni kromě radosti z nové palubovky budou i příště schopni zatopit v hale :-) ). Přesto jsme se snažili držet a hájit náskok co šlo. Začali jsme se však trápit do zónové obrany a především jsme postupně přestávali plnit obranné úkoly a soupeř se tak dostal do vedení. Povedlo se nám ještě zápas dostat do prodloužení, v kterém jsme naprosto odpadli..

Statistiky z utkání Sršni Písek vs SP

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Manas, 2. Burda, 3. Barac

Sokol Pražský vs Lokomotiva Plzeň 88:30 (22:3, 45:15, 71:25)

V neděli jsme nastoupili proti poslednímu družstvu soutěže – plzeňské Lokomotivě. Zápas se rozhodl už v prvních 10 minutách, v kterých soupeř skóroval pouhé 3 body z trestných hodů. Plzeň dál působila vcelku „bezzubě“ a my jsme tak mohli nechat dát šanci všem hráčům, aby se podělili o minuty. Zároveň kluci k zápasu přistoupili vcelku zodpovědně, což se nám v těchto zápasech ne vždy daří..

Statistiky z utkání SP vs Lokomotiva Plzeň

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Prokůpek, 2. Medek, 3. Trojan

Jak už jsem psal v úvodu, tak díky nedělnímu vítězství Písku nad USK to vypadá, že letošní vrchol sezóny – MČR kadetů bude v Písku. Naším cílem a snem určitě je, abychom se na toto MČR probojovali. Před námi je ale ještě hodně dlouhá cesta a především spousta práce, abychom se k tomuto cíli přiblížili. Budu se opakovat, ale v první řadě potřebujeme, abychom se scházeli na trénincích v kompletní sestavě (zatím zvládáme pouze předzápasové tréninky :-(  ). Pokud toto nezměníme, nemáme šanci se kamkoliv posunout! To by si měl uvědomit každý hráč družstva!