Kadeti naposledy doma

Kadeti SP odehráli poslední dva domácí zápasy před play off, které začíná za měsíc. V sobotu si přesvědčivě poradili se SAM Brno 100:51 a v neděli přehráli Orly Prostějov 77:50.

Omega Replica

Sokol Pražský vs SAM Brno 100:51 (24:9, 58:20, 76:39)

Do víkendových zápasů jsme vstupovali s vědomím, že s naším postavením v tabulce do konce základní části se už nejspíš nic nestane, a proto se soustředíme na vlastní výkon. Zároveň jsme konečně byli všichni po dlouhé době zdraví.. Proto hlavním cílem bylo hrát ve velkém tempu a možnost hrát ve velké rotaci. Od úvodu se nám dařila rychlá hra a soupeř nekladl moc velký odpor. Nás akorát svazovalo špatné procento z TH a zakončení z pod koše. Druhá čtvrtina byla z naší strany ještě lepší. Všichni hráči hráli s chutí a na soupeřův koš se valil jeden útok za druhým. Zároveň jsme i slušně bránili. V poločase se soupeř otřepal a my naopak „nabyli dojmu“, že se kluci z Brna ubrání sami. Proto jsme za třetí čtvrtinu obdrželi pomalu stejný bodový příděl jako za celý první poločas!! Čtvrtá čtvrtina se už dohrávala a my jsme s posledními sekundami poprvé v sezóně překonali 100bodovou hranici.

Statistiky z utkání SP vs SAM Brno

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Manas, 2. Gottfried, 3. Krystlík

Sokol Pražský vs BCM Orli Prostějov 77:50 (23:12, 50:24, 68:34)

V neděli nás čekali Orli z Prostějova a naše taktika byla stejná. Hrát tak, abychom mohli mít širokou rotaci a hlavně, aby hráči ukázali, co v nich je (či není). V úvodu zápasu jsme se prali se sebou a naším horším zakončením z podkoše. V průběhu času jsme několika rychlými protiútoky soupeři začali odskakovat. V druhé čtvrtině jsme zároveň zlepšili a zrychlili pohyb míče na útočné polovině a to slavilo úspěch. V obraně jsme však měli problém zaujmout správné postavení na první přihrávku. V úvodu druhého poločasu jsme pokračovali v naší hře s rychlými protiútoky. Bohužel v poslední čtvrtině jsme se už nejspíš viděli někde venku na vycházce v parku a naše nasazení v útoku a v obraně odpovídalo teplému počasí za okny haly..

Statistiky z utkání SP vs Orli Prostějov

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Manas, 2. Barac, 3. Krystlík

Za 14 dní nás čekají poslední dva zápasy na hřištích BK Synthesia Pardubice a BA Nymburk a pak už všichni budeme vyhlížet zápasy play off. Víkendové zápasy nám ukázali, že stále máme na čem pracovat.  V první řadě hlavně na plnění a respektování pokynů trenéra na úkor potlačení vlastního pubertálního chování a smýšlení. Všichni přeci máme stejný cíl a ten se pomalu ale jistě blíží!!