Po roce opět Pardubice!

Kadeti mají za sebou poslední zápasy základní části extraligy ČR. Netradičně v pátek zvítězili na palubovce BA Nymburk 80:84 a v neděli přesvědčivě porazili v hale na Dukle domácí BK Pardubice 100:51. Na základě výsledků ostatních družstev v posledním kole zároveň budou Pardubice soupeřem našeho týmu v play off. Po roce tak opět dojde na opakování čtvrtfinále s hráči pardubické Beksy. Minulý rok nás dokázali porazit, ale letos všichni věříme, že jim to vrátíme i s úroky!

BA Nymburk vs Sokol Pražský 80:84 (21:25, 40:42, 52:64)

Na žádost domácích jsme zápas předehrávali již v pátek. Od úvodu jsme předváděli velmi vlažnou a pomalou hru na rozdíl od soupeře, který do něj vstoupil velmi neohroženě. Velmi špatně jsme bránili, když jsme místo vytváření tlaku na hráče soupeře bránili pouze „pozičně“ a čekali jsme, že se asi soupeř ubrání sám. Velký problém jsme měli s obranou 1 na 1 a zároveň nám dělala problém velmi dobrá práce ve vymezeném území klíčového hráče domácích Valentínyho. K tomu se ještě přidala naivita při práci s fauly a soupeř s námi hrál vyrovnanou partii. Ve druhé čtvrtině jsme se potýkali s nymburskou zónovou obranu, v které jsme předržovali míč a chyběl nám pohyb bez míče a jen jsme alibisticky čekali, až se k nám míč dostane (dokutálí). V poločase jsme tak vedli pouze o koš. Ve třetí čtvrtině jsme konečně zapnuli a zrychlili přechod do útoku. Konečně jsme také trefili otevřené střely za 3 body. V tom exceloval hlavně Matěj (v zápase střelba za 3 b. 7/6 – škoda, že nestřílel víc!). Do poslední čtvrtiny jsme tak šli se slušným náskokem 12 bodů. Bohužel jsme v poslední čtvrtině opět naprosto propadli v obraně a po špatném dobírání hráčů jsme inkasovali 6 trojek a několik jednoduchých košů. My jsme naopak na útočné polovině zahodili několik jasných šancí ke skórování a předvedli naprosto zbytečné ztráty. K tomu je potřeba přičíst naše trestné hody po taktických faulech soupeře za poslední 2 minuty 8/3 (celý zápas 34/17) a zbytečně dramatický závěr byl na světě. Tento zápas se nám nepovedl především na obranné polovině. Inkasovaných 80 bodů je pro nás naprosto NEAKCEPTOVATELNÉ!!!!!

Statistiky z utkání BA Nymburk vs SP

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Burda, 2. Medek, 3. Barac

BK Synthesia Pardubice vs Sokol Pražský 51:100 (13:25, 24:45, 38:71)

V neděli nás čekaly v okleštěné sestavě Pardubice. Družstvo Pardubic se totiž v současné době potýká s velkou marodkou a zároveň dva hráči reprezentovali ČR na mezinárodním turnaji ve Španělsku. Od úvodu jsme hráli basketbal, který jsme si před zápasem řekli. Pouze jsme měli problém s obranou hráče na první přihrávku. V útoku jsme si vcelku dobře půjčovali míč. Opět jsme ale bojovali s lepším zakončením pod tlakem soupeře. Postupně jsme soupeři začali odskakovat zrychleným přechodem do útoku. Soupeř v druhém poločase rezignoval a my jsme mohli rovnoměrně prostřídat všechny hráče a v posledním útoku trefit magickou 100 bodovou metu.

Statistiky z utkání BK Synthesia Pardubice vs SP

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Vilím, 2. Gottfried, 3. Prokůpek

Nike Factory Outlet

Máme za sebou úspěšně základní část extraligy, v které jsme obsadili 3. místo. Za tři týdny nám však začíná další část, ta zajímavější – play off. Po roce budeme mít opět možnost se utkat s Pardubicemi a vrátit jim vyřazení z minulého roku!

Pevně věřím, že naši hráči udělají v následujících třech týdnech maximum, abychom se na tyto zápasy co nejlépe připravili!!

První dvě kola proběhnou na Sokole v naší hale o víkendu 14.-15.4. Tímto zveme všechny naše fanoušky a věříme, že nám vytvoříte důstojnou a bouřlivou atmosféru!