Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

SP Basket vs Snakes Ostrava

Datum a čas konání: 31.3.2023 19:30
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Vávrová, Peterková

Kondiční příprava

Cílem spolupráce s kondičními trenéry je aplikace silového a rychlostího tréninku na specifické požadavky basketbalového výkonu, připravovat hráče na nadcházející sezónu a  připravit jim plán přípravy na mimo sezónní období. V neposlední řadě se zaměřují na prevenci zranění a zlepšují individuální dovednosti hráčů dle jejich potřeby. 

V rámci kondiční přípravy s kondičním specialistou absolvují hráči tréninky. 

  • v basketbalové hale SP
  • v posilovně SP
  • v rekondiční tělocvičně SP

Příprava s kondičním specialistou současně respektuje:

  • individuální požadavky hráčů
  • důležitost nespecifické kondiční přípravy
  • rehabilitaci
  • důležitost relaxace a regenerace

Komplexnost celé spolupráci dávají individuálně vedené konzultace v oblasti výživy, doplňků výživy a zdravého životního stylu. 

Jan Hrabík - kondiční specialista

Kondiční příprava hráčů, zařazených do basketbalového programu Sokola Pražského, probíhá pod vedením kondičního specialisty Mgr. Jana Hrabíka.

Jan Hrabík tak doplňuje trenérský tým Sokola Pražského pro kategorie U12, U13, U14, U15 a U17 a koncepčně se zaměřuje na zvyšování a maximální využití kondičního potenciálu jednotlivých hráčů, tak aby jim umožňil dosahovat dlouhodobě co nejlepších výkonů.

Přesto, že absolvoval magisterské studim na FTVS UK se specializací trenérství basketbalu, specializuje se Jan Hrabík ve své trenérské a instruktorské praxi na tréninkové techniky a metody zvyšující komplexní silové a rychlostní možnosti hráče. 

Jan Hrabík - profesní info

Kromě spolupráce na basketbalového programu Sokola Pražského vede Jan Hrabík i několik vlastních projektů.
V rámci projektu Sparring Partners, dlouhodobě řídí "své" trenéry a terapeuty a společně s nimi se individuálně věnuje sportovcům různých zaměření, stejně jako zájemcům z řad amatérských sportovců.
Dále je vedoucím sekce fitness ve vzdělávacím centru Dexter Academy, kde při jednoltivých kurzech vzdělává nové kondiční trenéry.
Jako reakci na potřeby hráčů streetballu dále vytvořil projekt PowerStreetball Academy, tento tréninkový koncept umožňuje zlepšování nejen hráčům streetbalu při otevřených trénincích.  

kontaktní info:
Mgr. Jan Hrabík
mobil: 775 554 123
e-mail: jan.hrabik@sparring.cz
www.sparring.cz, www.dexter-academy.cz

 

Jan Šop - kondiční trenér

Jan Šop prošel všemi kategoriemi na Sokole Pražském od přípravky až po muže, kde působí i nyní. Trenérské zkušenosti nasbíral pod vedením kondičního trenéra Jana Hrabíka a Sparring Partners, kde prošel prvním školením. Trenérskou praxi zdokonaluje nejen na SP, ale také v individuálních přípravách extraligových hráčů a hráček ve spolupráci se Strive High. Kromě těchto zkušeností absolvoval mnoho seminářů a školení týkající se všeobecné kondiční přípravy a trénování basketbalu

Na trénincích se zaměřuje na kondici a na zpevnění hráčů při basketbalových činnostech tzv. Contact Game. Mimo palubovku pracuje na síle a dynamice hráčů v prostorách posilovny Sokola. U mladších hráčů se zároveň snaží odstranit špatné stereotypy pohybu, které by mohly vést ke zranění

 

kontaktní info:

Jan Šop
mobil: 732 748 262 
e-mail: Jan.sop@seznam.cz

Tabulka

1. BA LYNX Liberec 7 647:434 14
2. BK Synthesia Pardubice 7 548:536 13
3. SP Basket 7 606:546 11
4. BK Levharti Chomutov 7 608:552 11
5. Snakes Ostrava 7 608:565 11
6. GBA Sojky Pelhřimov 7 434:519 10
7. BCM Orli Prostějov 7 452:543 7
8. BC Vysočina 7 443:651 7

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 122620
Posledních 30 dnů: 1203 | Posledních 7 dnů: 363 | Poslední den: 28

© 2023 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne