Mistři U14!!!!!

Tak se nám to opět povedlo! Po 3 letech se nám na Sokole Pražském opět povedlo stát se Mistry České Republiky. Tým pod vedením Tomáše Reimer a Jakuba Kološe a hlavně v hráčském složení Ondra Hauzer, Cedric Lillele, Jonáš Bičík, Jan Neubauer, Petr Štovíček, Tomáš Pietsch, Jakub Louda, Edgar Rázga, Sebastian Palla, Adam Růžička, Filip Lukeš, Robin Lízálek, Lukáš Svojtka a Christos Liakos se o minulém víkendu 26-29.4. stali v Kralupech nad Vltavou NEJLEPŠÍM TÝMEM V ČR V KATEGORII U14!!!!

Sokol Pražský : BK Horejsek Děčín 83 : 58

V prvním zápase jsme narazili na tým, který jsme velmi dobře znali již ze základní části extraligy. I proto jsme věděli, že nás na začátek turnaje nečeká nic jednoduchého. I poločasové skóre tomu nasvědčovalo- 39:31.  Ve druhé půli ale kluci pořádně zabrali a soupeři odskočili na větší bodový rozdíl, a tak jsme se mohli začít radovat z prvního vítězství.

swiss replica watches

Sokol Pražský : SAM BŠM Brno 95 : 77

Páteční den jsme odstartovali proti týmu z Brna. Dle čtvrtečních výsledků jsme věděli, že v tomto zápase se s týmem z Brna popereme o první místo ve skupině B. Náboj utkání tomu od začátku napovídal. Naši kluci šli od začátku do vedení a to po celé utkání již nepustili. Vyšší soupeř nám ovšem po celý zápas dělal velký problém na obranném doskoku. Naštěstí jsme ve druhém poločase začali konečně brát soupeře pořádně na záda a dovedli jsme utkání do zdárného konce.

Sokol Pražský : BK Příbor 39 : 56

Do utkání s BK Příbor jsme vstupovali s vědomím, že jsme již jasně první v naší skupině B, a podle toho utkání také probíhalo. Hráči si mysleli, že se soupeř porazí sám a nechtěli pracovat. Velice dobře hrající soupeř toho velmi dobře využil a od začátku utkání diktoval tempo hry. Naším největším problémem byl velmi dobře hrající hráč hostí David Dostál. Ve druhém poločase se naši kluci přece jen zvedli, ale koš soupeře jako by byl zakletý. Velkým příslibem tohoto utkání byla  bojovnost do konce utkání, to že to hráči nezabalili a přes rohodnutý stav bojovali o každý balón nás trenéry velmi mile překvapil. Přesto jsme v tomto utkání odcházeli jako poraženi.

Tímto jsme ukončili naši cestu skupinou, kterou jsme vyhráli, a čekali jsme na sobotní osmifinále které jsme odehráli od 16:00 proti Sršni Písek. Vzhledem k pozdní hodině jsme si mohli dovolit menší “žranici“  na páteční večer. Bohužel jsme my trenéři prohráli sázku, a tak jsme měli menší dluh vůči klukům a tak nám nezbývalo než je pohostit. Sobotní dopoledne jsme strávili promítáním filmu Hurricane Season, kde kluci jasně viděli a slyšeli, že každý úspěch se dá docílit pouze týmovým výkonem!!!

Sokol Pražský : Sokol Sršni Písek 84 : 50

Sobotní finále jsme začali velmi dobře, kdy jsme již první čtvrtku vyhráli o 9 bodů. Velmi dobrá a kolektivní obrana hostujících hráču, přinášela ovoce a my náš náskok stále navyšovali. Nutno podotknout, že soupeř vypadala značně unaven, což zapříčinilo to, že odehrál o jedno utkání ve skupině navíc, díky chybám v zápise!!! Do druhého poločasu soupeř nastoupil bez svých klíčových hráčů, a my tak mohli slavit premiérový postup do FINÁLE!!

Sokol Pražský : Snakes Ostrava 75 : 71

Do nedělního finále jsme vstupovali jako jasný outsider. Ostrava jako jasný leader v této věkové kategorii byla favorit. Naši kluci se chtěli s tímto faktem poprat a dokázat, že nic není nemožné. S odhodláním, jakým vstoupili do utkání bylo až k nevíře. Hráči chodili na útočné doskoky, bojovali o každý balón a byli velmi zarputilí. Když tomu přidali i svou soustředěnost a plnili pokyny, které jsme si řekli před zápasem, byla radost se na ně dívat. Již v první čtvrtině jsme Ostravu zaskočili a šli do vedení 23:13. Během druhé čtvrtiny se náš náskok vyšplhal až na 15bodů.  Ostrava se však nechtěla svého kralování vzdát a do poločasu začala ukrajovat bod po bodu z našeho náskoku. Poločasový rozdíl byl tedy jen 5 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme byli stále o něco málo lepším týmem, a i když Ostrava snížila na rozdíl jediného bodu, kluci byli odhodláni tento zápas dotáhnout do zdárného konce. To se také povedlo, i když jsme soupeři svými chybami dali možnost zápas překlopit na svou stanu. Za stavu 70:72 měli hosté možnost házet 4trestné hody, naštěstí pro nás proměnili pouze jeden a nám se povedlo ještě skórovat. Po hvizdu rozhodčího tak mohla propuknout velká euforie našich hráčů a trenérů. Byli z nás MISTŘI!!!!

Musím říct, že finále nabídlo vše, co by mělo obsahovat. Dva nejlepší týmy v ČR, bojují o každý kousek místa na hřišti a o každý balón. Před výkony všech hráčů nejen našich ale i Ostravy smekám, jak k zápasu přistoupili, a jakou výbornou podívanou pro diváky připravili!!!