Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

Hodnocení SCM v sezóně 17/18

Hodnocení sezóny v SCM TJ Sokol Pražský!

Letošní sezóna 2017/18 ve Sportovním centru proběhla s rozdílnými pocity. Kadeti do své sezóny vstupovali s cílem bojovat o účast na Final four své věkové kategorie. Od úvodu sezóny si za svým cílem šli a po základní části obsadili 3. místo za Sršni Písek a USK Praha. Tyto týmy byly také jediné, které je v sezóně dokázali porazit. V play off se utkali s BK Pardubice a v sérii přesvědčivě zvítězili 3:0. Bohužel samotné MČR v Písku nezastihlo naše hráče v ideální aktuální a zdravotní formě a obsadili na něm nepopulární čtvrté místo. Do Písku jsme samozřejmě odjížděli s vyššími ambicemi a cíli, a proto se sezóna v této kategorii dá hodnotit jako vydařená, ale bohužel s hořkým koncem.

Junioři se od úvodu sezóny potýkali s úzkým kádrem z důvodu nedostatku většího množství hráčů ročníku 1999 a 2000. Cílem sezóny bylo vyhnout se bojům v play out. Úvod sezóny a po vydařené přípravě rozehráli naši junioři sezónu velmi slibně. Bohužel některé zápasy prohráli smolně v koncovce nebo v prodloužení a tato vítězství na konci sezóny chyběla. V průběhu následujících měsíců se zranilo několik hráčů a to mělo velký vliv na už tak úzký tým. V jarní části sezóny přišla na tým velká herní křeč a bylo patrné, že většina hráčů měla v zápasech určitý mentální blok. Bohužel si to přenesli i do následující soutěže play out, a proto po dlouhé době náš klub musel nastoupit na konci května do barážového turnaje o extraligu U19 pro sezónu 2018/19. Tento turnaj jsme však úspěšně zvládli a zajistili si účast v elitní soutěži i pro příští rok.

Nedílnou součástí programu SCM je konfrontace na mezinárodní úrovni. Kadeti se zúčastnili v průběhu sezóny turnajů v Německu či Litvě. Junioři poměřili své síly se slovenským a německým basketbalem.

Mimo basketbalové výsledky jsme letos více začali spolupracovat s kondičním trenérem Janem Hrabíkem a Danem Zachem, který začal mít na starost přípravu hráčů v posilovně. Také jsme se stali partnery společnosti Strive High, která se zaměřuje na rozvoj a další možný individuální růst hráčů v jejich kariérách.

Naše centrum mělo zastoupení i v reprezentaci ČR. Hráči kadetů Matěj Burda, Tadeáš Manas, Adam Prokůpek a Richard Barac dostali pozvánky na srazy reprezentačních družstev ČR U17.