Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

Ostrý start do sezóny

Junioři mají za sebou první zápasy v sezóně. Začali hned zostra, když na svém hřišti přivítali velké favority soutěže BA Nymburk a USK Praha.

V sobotu si s Nymburkem připsali velmi cenné vítězství 76:69 a v neděli nestačili na USK Praha 50:80

SP vs BA Nymburk 76:69 (25:21, 30:42, 59:57)

Do prvního soutěžního zápasu sezóny jsme měli velmi dobrý vstup a ve 4. minutě prvního hracího období jsme vedli 14:3. Dobře jsme bránili a vyráželi jsme do rychlých protiútoků, které jsme proměňovali. Nymburk se však „otřepal“ a do hry nasadil svého klíčového hráče Kováře, který je hraje za Tury Svitavy v NBL. Soupeř začal hrát více do koše a my jsme se dostávali do problému s fauly. Zároveň jsme v útoku začali hrát staticky a najížděli jsme do připravené obrany soupeře. V druhé čtvrtině jsme naprosto vypadli z rytmu. Místo abychom se soustředili na basketbal, tak jsme řešili svoje osobní neúspěchy, případně jsme se zaobírali verdikty rozhodčích. Soupeř tak začal přebírat otěže zápasů a v poločase vedl o 12 bodů. Poločasová porada byla zaměřená především na to, abychom začali být na hřišti pozitivní a chtěli hrát basketbal z úvodu zápasu. A to se nám podařilo! Opět jsme zrychlili hru, začali si více týmově věřit, půjčovat si míč a soupeře jsme bod po bodu stahovali. Ve třetí čtvrtině body za soupeře zaznamenal pouze hráč Kovář a tak třetí čtvrtina skončila v poměru SP vs Kovář 29:15. My jsme marně hledali hráče, který by ho zabrzdil. Tohoto úkolu se ve čtvrté čtvrtině velmi dobře zhostil Méďa, když mu Kovář dal už jen dva body v úvodu. My jsme naopak cítili šanci na vítězství a šli jsme si pro něj. Najednou jsme byli schopni se obětovat pro kolektiv a bojovali o každý míč. K tomu nám hlasitě pomáhali i fanoušci v hledišti, kteří dorazili na zápas ve velkém počtu. V závěru zápasu byl ještě vyloučen hráč hostů Kulich za pokus o kopnutí do našeho hráče po odpískání. My jsme všechny prohřešky velmi dobře trestali z čáty TH (za celý zápas 26/22= 85%!!). A právě úspěšné šestky nás dovedly k prvnímu a DŮLEŽITÉMU vítězství v sezóně!

Statistiky z utkání SP vs BA Nymburk

Hodnocení hráčů: 1. Gottfried, 2. Šícha, 3. Medek

SP vs USK Praha 50:80 (12:24, 27:40, 39:59)

V neděli nás čekal asi největší favorit na titul – USK Praha. Zároveň soupeř neměl v nohách sobotní zápas, protože ho měl přeložený. Od úvodu potvrzoval své očekávané kvality. My jsme však se soupeřem drželi krok, i když jsme měli problémy s jejich výškovou převahou, když na každém postu měl soupeř k dobru 5-10 cm. V průběhu čtvrtiny nám soupeř začal odskakovat, protože trestal každou naši chybu na útočné polovině. My jsme opět začali mít problém s fauly, protože jsme hráli v úzké rotaci. Tímto směrem se pak odehrával zbytek zápasu. My jsme bojovali s výškovou převahou soupeře na obou stranách hřiště a soupeř trestal naše chyby. Na nás se zároveň začala projevovat únava. Zápas jsme proto ztratili rozdílem 30 bodů.

Statistiky z utkání SP vs USK Praha

Hodnocení hráčů: 1. Hauzer, 2. Šícha, 3. Zmeškal

Máme za sebou ostrý start do soutěže a s bilancí 1:1 můžeme být určitě spokojeni. Za 14 dní nás však čekají velmi důležité zápasy na hřištích Kondorů Liberec a Slavoje Litoměřic.

Musíme se proto na ně kvalitně připravit!

Bell & Ross Marine BR 02-92 Replica